Zastřelí se Jiří Drahoš? Profesor a Zemanův soupeř šokoval jako nikdy

20. 2. 2019 19:13

Zemanův nakonec neúspěšný soupeř v boji o Hrad, akademik Jiří Drahoš, který na důchod zakotvil v Senátu, kam byl loni na podzim zvolen, dnes slaví sedmdesáté narozeniny. Svým příznivcům se rozhodl svůj rodný den na sociální síti připomenout vskutku originálním způsobem. Prozradil, co jej spojuje s rockovou legendou, hlavním zpěvákem a zakladatelem skupiny Nirvana Kurtem Cobainem, který se narodil ve stejný den a který také v roce 1994 spáchal sebevraždu. Výsměch na sebe nenechal dlouho čekat.

Zastřelí se Jiří Drahoš? Profesor a Zemanův soupeř šokoval jako nikdy
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jiří Drahoš

Akademik Jiří Drahoš se dostal do povědomí veřejnosti tím, že byl vyzyvatelem Miloše Zemana v klání o prezidentský post, mnozí mu však vyčítali politickou nezkušenost, kterou se nyní snaží získat, a také nedostatek vlastních názorů a slabou rétoriku.

Fotogalerie: - Vesnice roku na Hradě

Prezident republiky Miloš Zeman přijal na Pražském...
Prezident republiky Miloš Zeman přijal na Pražském...
Prezident republiky Miloš Zeman přijal na Pražském...
Prezident republiky Miloš Zeman přijal na Pražském...
Prezident republiky Miloš Zeman přijal na Pražském...
Prezident republiky Miloš Zeman přijal na Pražském...

Anketa

Co provést s bojovníky Islámského státu, kteří se chtějí vrátit do Evropy?

16%
81%
hlasovalo: 15593 lidí

Přesto však fyzikální chemik neztrácel nikdy dostatek sebevědomí a nevylučuje, že se o post hlavy státu bude ucházet i v další prezidentské volbě. V současné době se v horní parlamentní komoře zaměřuje hlavně na vzdělávání, vede výbor pro vzdělávání, vědu, kulturu, lidská práva a petice. Je členem klubu Starostů a nezávislých. 

Dnes senátor Drahoš slaví kulaté sedmdesáté narozeniny a mnohé překvapil tím, že se při této příležitosti v jistém směru porovnával s frontmanem kapely Nirvana Kurtem Cobainem, nešlo totiž pouze o jejich společné datum narození. Na sociální síti Twitter senátor napsal, že s Kurtem Cobainem nesdílí jenom den narození, ale také postoj k jeho „obdivovatelům“ z řad trollů: Raději budu nenáviděn za to, co jsem, než milován pro to, co nejsem.

Za to ale Drahoš sklízel od komentujících jeden výsměch za druhým. Uživatel vystupující jako swiss oldo na senátorův příspěvek reagoval: Tak už si to jen nechat projít hlavou. Narážel nejspíše na fakt, že právě Cobain ukončil svůj život střelou do hlavy.

Značně svými slovy pobavil Drahoš i komentujícího Robina Müllera, který poznamenal, že si asi senátor našel večer chvilku, aby vygooglil nějaký příhodný citát, přičemž narazil právě na ten Cobainův, který mu asi přišel nejvíce cool.

Že se senátor spojuje s hudebníkem, který si vzal život a jenž rád experimentoval s návykovými látkami, dostalo i Petra Kudrhalta. Ten se v souvislosti s tím domnívá, že v PR agentuře či volebním štábu, odkud Drahošovy tweety vycházejí, mají asi solidní „matroš“.

Od větších vtipálků nechyběl ani příspěvek v podobě fotomontáže spojující Drahoše s Cobainem, ke které připsali, že je to rebel od pohledu.

„Kurt Cobain byl osobnost, rebel a hlavně – originál. To vy nikdy nebudete, už jen proto, že omíláte cizí citáty,“ vyčetl Drahošovi Radim Bednarčík. Doplnil, že se Drahoš veze na vlně cizích moudrostí vzhůru ke korytům.

Když už Drahoš zmiňuje tuho slavnou hudební hvězdu, zajímalo některé, zda kromě zmíněného citátu zná také její uměleckou tvorbu. Richard E. na to schválně zmínil píseň z dílny Nirvany Rape me (znásilnili mě), kde kapela zpívá o znásilnění muže.

Z toho musí i Kurt řvát v hrobě smíchy, usoudil na závěr jasně a stručně značně pobavený Igor Troch.

Kurt Cobain se narodil 20. února 1967, stal se jednou z vůdčích osobností rockového stylu grunge, byl ale plachý a citlivý a pochyboval o smyslu života. Tvrdil, že „je lepší shořet než vyhasnout“. Největší rocková ikona 90. let si užila slávy i stinných stránek popularity. V písních, které se měly stát světovými hity, Cobain zpíval často o trýznivé samotě, násilí a bezvýchodnosti, o spodních proudech moderní civilizace, o nenávisti k sobě samému.

Zpěvák se často sžíral pocity osamělosti a deprese, často hledal únikovou cestu v návykových látkách. Nakonec zemřel jako sedmadvacetiletý, svůj život Cobain ukončil tím, že si střelnou zbraní 5. dubna 1994 prostřelil hlavu.

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: nab

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Výbušně k Turecku v Sýrii: Toto Západ nechce slyšet, píše Spencerová. Evropo, boj se, zaznělo

6:51 Výbušně k Turecku v Sýrii: Toto Západ nechce slyšet, píše Spencerová. Evropo, boj se, zaznělo

Je nejvyšší čas, aby se evropští lídři probudili a začali se Ankarou velmi vážně zabývat. Evropa má …