Zastupitelé budou jednat o miliardovém tendru na odpady

21.06.2012 6:56 | Zprávy
autor: čtk, mp

Zastupitelé hlavního města budou dnes jednat o záměru na vyhlášení dvou velkých zakázek - nového miliardového tendru na svoz komunálního odpadu a tendru na dodávku externích právních služeb. Hodnota šestileté zakázky na odpady by měla být 7,34 miliardy korun bez DPH, za externí právní služby by město mohlo zaplatit 600 milionů korun bez DPH.

Zastupitelé budou jednat o miliardovém tendru na odpady
Foto: tan
Popisek: Skládka, ilustarční foto

Praha výběrové řízení na svoz odpadu vyhlásila už loni, nakonec jej ale zrušila. Původně hledala dodavatele na deset let, předpokládaná hodnota zakázky byla přes 13 miliard korun. Tendr ale provázely pochybnosti, nejnižší nabídka byla o více než tři miliardy vyšší. Nový dodavatel by mohl být vybrán do konce roku, do té doby budou svoz zajišťovat Pražské služby.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Poradce

Dobrý den, nemyslíte, že je zvláštní, že je váš poradce prošetřován policí až poté, co vám skončil mandát premiéra? Na mě to teda působí dost nedůvěryhodně a vzbuzuje to ve mně pochybnosti o nezávislosti policie. Nebo máte nějaké vysvětlení?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Pohádka ČT, která vás ubije. Radši se pak nebudete ptát

9:30 Pohádka ČT, která vás ubije. Radši se pak nebudete ptát

RECENZE ČT nezklamala. I v roce 2025 vypustila na Štědrý večer pohádku, kterou bylo těžké dokoukat d…