Zdroje: Poslanec Paggio z LIDEM bude otcem. A ve straně po konci Peake probíhá spor

14.08.2013 15:20

Podle informací ParlamentníchListů.cz bude poslanec za stranu LIDEM Viktor Paggio otcem. Poslanec navíc prý vede politický boj s první místopředsedkyní LIDEM Dagmar Navrátilovou.

Zdroje: Poslanec Paggio z LIDEM bude otcem. A ve straně po konci Peake probíhá spor
Foto: Hans Štembera
Popisek: Poslanec Viktor Paggio

Redakce ParlamentníchListů.cz žádala Viktora Paggia o vyjádření, poslanec LIDEM ovšem reagovat odmítl. Později už neodpověděl ani na otázky zaslané prostřednictvím SMS zprávy.

Zdroje redakce říkají, že kromě řešení politických otázek uvnitř LIDEM čeká poslance Paggia i mnohem radostnější věc. V dohledné době by se měl stát otcem, dítě je prý už na cestě. Přesto však ani tuto informaci Viktor Paggio nijak nepotvrdil.

Hledá se nový předseda LIDEM

Po rezignaci Karolíny Peake na post předsedkyně strany LIDEM, vzniklé z části poslanců, kteří v dubnu loňského roku opustili Věci veřejné, čeká stranu výběr nového šéfa. O tuto funkci by se mohl ucházet právě Viktor Paggio.

Důvěryhodné zdroje ParlamentnímListům.cz řekly, že takovému vývoji se silně brání stávající první místopředsedkyně strany Dagmar Navrátilová.

Zda se strana LIDEM pustí do volebního klání a bude usilovat o poslanecká křesla, není dosud jasné. Volební preference tohoto subjektu se pohybují v průměru kolem 0,3 procenta. Začátkem července ale poslanci LIDEM záměr kandidovat v příštích volbách avizovali.

"Jsem přesvědčená, že tahle země naši stranu a náš program potřebuje. V kampani chci připomenout, co všechno se mi ve sněmovně povedlo prosadit," řekla poslankyně Lenka Andrýsová. "Předpokládám, že kandidátku postavíme nejen do voleb do sněmovny," sdělil serveru Týden.cz Viktor Paggio s tím, že zvažuje i kandidaturu do Evropského parlamentu.

Bývalá vicepremiérka Nečasovy vlády Karolína Peake na funkci šéfky LIDEM rezignovala 8. srpna. Svůj krok odůvodnila neshodami s vedením strany. V rezignačním dopise vedení a členům LIDEM, který ParlamentníListy.cz získaly, pak napsala i to, že pro další práci již nemá energii.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Radim Panenka

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Krutej filmovej svět.“ Co si režisér dovolí na herečky, odhalila jedna z nich. A kdyby jen to

22:15 „Krutej filmovej svět.“ Co si režisér dovolí na herečky, odhalila jedna z nich. A kdyby jen to

Herečka Tereza Ramba byla hostem v rozhovoru Prostoru X. Řeč byla o sexismu ve filmovém průmyslu, ma…