Že nás brexit dostane pod velký vliv Německa? To je jen dobře, vzkazuje komentátor. Zapomeňte na komunistické dokumenty o revanšistech a sudeťácích

30.06.2016 8:49 | Zprávy
autor: vef

„Chtějme, aby v nové Unii mělo velký vliv Německo. Pro Čechy to bude jen dobře,“ napsal ve svém komentáři pro server Aktuálně.cz jeho šéfreportér Martin Novák. Podle něj máme zapomenout na dokumenty o revanšismu z 80. let nebo žaloby ve Štrasburku a vnímat zemi jako spojence.

Že nás brexit dostane pod velký vliv Německa? To je jen dobře, vzkazuje komentátor. Zapomeňte na komunistické dokumenty o revanšistech a sudeťácích
Foto: wikipedia
Popisek: Německá vlajka.

Úvodem Novák vnímá paralelu mezi britským premiérem Davidem Cameronem a českým předsedou vlády Petrem Nečasem. Oba muži vyhráli volby s plakáty v bílých košilích, s rukávy odhodlaně ohrnutými k loktům. „Ani britský, ani český premiér nedopadli slavně a podobně je na tom Čechy často zdůrazňované strategické spojenectví s Británií v Evropské unii. Končí, protože končí Británie,“ poznamenává Novák. A podle jeho pohledu se vracejí obavy, že nové Unii povládne buď německo-francouzský tandem, Německo či že se Němci a Rusové domluví takzvaně nad našimi hlavami. 

Původní text ZDE.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Česká pirátská strana byl položen dotaz

Proč

Mne by zajímalo proč až teď prosazujete věci které jste mohli udělat jak jste byly ve vládě /rodičak atd./Děkuji .Mamlas

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Měli jste odmítnout. Ústavní odborník Ústavnímu soudu

19:15 Měli jste odmítnout. Ústavní odborník Ústavnímu soudu

ParlamentníListy.cz získaly stanovisko advokáta a odborníka na Ústavní právo Jaroslava Kuby, které v…