Zelení odmítají nákup kamer na Prahu 1. A chystají demonstraci

13.12.2013 22:02 | Zprávy
autor: pan

Strana zelených odmítá, aby se do ulic Prahy 1 pořizoval další kamerový systém. Radnice za něj chce v následujících dvou letech utratit přibližně 80 milionů korun.

Zelení odmítají nákup kamer na Prahu 1. A chystají demonstraci
Foto: Hans Štembera
Popisek: Strana Zelených kousek od Václavského náměstí protestovala právě proti zneužívání svátku sv. Václava neonacisty

Zastupitelstvo Prahy 1 chce nakoupit kamerový systém, který by doplnil již instalované kamery. Tento plán už dříve kritizovalo sdružení Iuridicum Remedium, jež také zorganizovalo petici. Nyní se ozvala Strana zelených.

„Některé funkce nového kamerového systému představují bezprecedentní narušení soukromí obyvatel i návštěvníků Prahy 1 a žádným způsobem nepřispívají ke zvýšení bezpečnosti. Vypadá to, jako by starosta Lomecký chtěl od ledna sledovat každý náš krok,“ uvedl pro Deník Referendum Štěpán Mairovský, místopředseda SZ na Praze 1.

Další důvod jsou finance, systém by měl totiž vyjít na 80 milionů. „Koalice plánuje vyhodit desítky miliónů korun za kamery a ani se neobtěžuje prokázat, zda by mohly přispět k většímu bezpečí. O bezpečí tu totiž zjevně ani nejde, jde právě jen o utrácení veřejných peněz,” dodává zastupitel za zelené Filip Pospíšil.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Cenzura

Fakt chcete zavádět cenzuru médií a kontrolovat jejich obsah, jak uvedl váš poslanec Nerušil, který tvrdí, že se chcete zaměřit na kontrolu obsahu veřejnoprávních médií? To už tu bylo. Já chápu, že se vám nemusí líbit, co média píší nebo vysílají, ale to podle mě ještě vám politikům nedává právo do ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Sudeťáky podpořili, oběti okupace ne! Priority Pavlova Hradu

21:14 Sudeťáky podpořili, oběti okupace ne! Priority Pavlova Hradu

„Vážený pane prezidente, obracím se na Vás nejen jako na hlavu státu a vrchního velitele, ale také j…