Zelenskyj: Rusové vypouští z věznic vrahy, aby dále zabíjeli pod slibem amnestie

17.10.2022 7:12 | Ze sítí

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj opět promluvil k národu a prohlásil, že každý ruský zajatý voják představuje naději, že z ruského zajetí bude propuštěn jeden ukrajinský hrdina. Varoval, že ve světě opět hrozí hladomor. A opět z toho obvinil Rusko a jeho válku proti svobodnému světu. Poté světu sdělil, že u Bachmutu čelí ukrajinská armáda vrahům povolaným z ruských věznic.

Zelenskyj: Rusové vypouští z věznic vrahy, aby dále zabíjeli pod slibem amnestie
Foto: Screen FB Volodymyra Zelenského
Popisek: Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj

16. října svět slaví Světový den potravin. Letos ho podle Zelenského slavil v době, kdy se jeden jediný stát na světě snaží vyvolat hladomor. Rusko.

„Po celá desetiletí se svět snaží vyřešit problém hladomoru. A je nepravděpodobné, že by někoho ze zakladatelů OSN mohlo tehdy napadnout, že v jednadvacátém století budeme všichni na světě opět nuceni bojovat s hrozbou masového hladomoru, navíc umělého! ... Když Rusko zablokovalo naše ukrajinské přístavy a narušilo normální řetězce dodávek potravin, vrátilo svět do situace, jako by tato desetiletí práce na mezinárodní potravinové bezpečnosti nikdy neexistovala,“ prohlásil ukrajinský prezident.

Jedním dechem dodal, že Ukrajině se přes ruskou válečnou agresi podařilo vyvézt více než 300 lodí se zemědělskou produkcí. 60 procent produkce prý směřovalo do Afriky a Asie. „To je globální mise naší země: a díky ukrajinským dodávkám si celé regiony světa udržují sociální a politickou bezpečnost," sdělil spoluobčanům Zelenskyj, který také poděkoval všem, kteří lodě plní a umožňují jejich cesty. Od ukrajinských zemědělců, až po tureckého prezidenta Erdogana.

Prozradil také, že Ukrajina rozvíjí své vztahy se Saúdskou Arábií, ty jsou teď podle Zelenského nejlepší za 30 let. Saúdská Arábie se rozhodla Ukrajině poskytnout humanitární pomoc za 400 milionů dolarů.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

Ukrajina (válka na Ukrajině)

Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.

Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.

válka na Ukrajině

Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.

Stručné informace týkající se tohoto konfliktu aktualizované ČTK několikrát do hodiny naleznete na této stránce. Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.

autor: mp

MUDr. Ivan David, CSc. byl položen dotaz

Jak přesně chcete docílit těch sankcí za omezování svobody slova?

Jak by to jako vypadalo v praxi, protože to omezování tu je, i když ti, co se ho dopouští tvrdí opak. Problém taky je, že vás třeba nechají nechají říci svůj názor, ale vzápětí vás za něj nálepkují. Třeba tato vláda. Na takové případy by se postihy také vztahovaly? A jaká? A jak chcete postihnout om...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Dostál po návratu z Moskvy prozradil vše o své návštěvě

11:04 Dostál po návratu z Moskvy prozradil vše o své návštěvě

„Přes některé rozpory lze s jistotou říci, že nikdo neplánuje žádnou invazi do naší země, ani s Rusk…