Zelenskyj zapnul kameru, vynechal pozdrav a spustil. Došlo k dalšímu ruskému zvěrstvu

15.01.2023 7:54 | Ze sítí

Bydlíte v devítipatrovém domě, máte sousedy s malými dětmi a nepadají vám na hlavu ruské rakety? Tak právě k vám se rozhodl promluvit Volodymyr Zelenskyj. Popsal takový dům v Dnipru, který prakticky celý zničila ruská raketa. Zelenskyj zdůraznil, že je konečně třeba zastavit takováto ruská zvěrstva.

Zelenskyj zapnul kameru, vynechal pozdrav a spustil. Došlo k dalšímu ruskému zvěrstvu
Foto: Volodymyr Zelenskyj FB
Popisek: Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj

Svůj nejnovější večerně - noční projev začal ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj. Bez pozdravu. A zdůraznil, že pozdrav vynechal záměrně.

„Tento projev začnu bez pozdravu. A chci, aby mě slyšeli ti lidé - nejen političtí představitelé -, kteří stále váhají, zda má cenu poskytnout Ukrajině zbraně, které nám pomohou porazit teroristický stát v tomto roce. Rusko zahájilo další těžký raketový útok na ukrajinská města. Terčem teroristů se stal Kyjev, Charkov, Oděsa, Kryvy Rih, Dnipro, Vinnycja, Ladyžyn, Burštýn, Lvovská oblast, Chmelnyckyj a další města. Civilní objekty jsou cílem všude! Ve městě Dnipro byl při tomto ruském úderu zničen obytný dům. Obyčejný devítipatrový panelový dům, kterých je v různých městech východní a střední Evropy poměrně dost. Všechna patra této budovy - od druhého do devátého - byla rozbita při výbuchu ruské rakety,“ poznamenal.

Prozradil, že se podařilo zachránit desítky zraněných a traumatizovaných lidí. Jednou z nich je i tříletá holčička. A odklízení trosek prý ještě stále probíhá a ukrajinský prezident zdůraznil, že není jisté, kdo ještě leží zavalen pod troskami. „Bohužel počet obětí každou hodinou roste... Upřímnou soustrast příbuzným a přátelům.“ vyjádřil soustrast ukrajinský prezident.

A ihned zdůraznil, že tento ruský teror lze zastavit. Ale jen a pouze na bojišti. Tak to vidí Zelenskyj. Proto tak hlasitě volá po další vojenské podpoře svobodného světa Ukrajině. Ruský teror je podle Zelenského třeba zastavit na ukrajinské půdě, na ukrajinském nebi a na ukrajinských vodách. A k tomu jsou potřeba zbraně svobodného světa, které leží ve skladech partnerských států. Podle Zelenského je na čase, aby je partneři poskytli Ukrajině.

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

Ukrajina (válka na Ukrajině)

Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.

Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.

válka na Ukrajině

Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.

Stručné informace týkající se tohoto konfliktu aktualizované ČTK několikrát do hodiny naleznete na této stránce. Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.

autor: mp

Ve frakci Patrioti pro Evropu překreslíme mapu Evropy

Co přesně tím myslíte? Jak překreslit? A věříte tomu, že je EU reformovatelná, a že to dokážete? Vaše frakce je údajně třetí nejsilnější, to znamená, že nemáte většinu. Navíc mi přijde, že s těmi největšími nesmysli přichází EK a nevím, zda jim tak můžete zabránit? Fandím vám, jen si nemyslím, že je...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Jinde na netu:Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Uživateli nejlépe hodnocený komentář

Mírová dohoda se rýsovala již na začátku r. 2022, Uživatel se přihlásil ke kodexu Dobré DiskuseNávštěvník99 , 15.01.2023 9:27:11
Ukrajina mohla zůstat celistvá, jen Kyjev musel přestat vraždit občany na východě. Zelenský odstoupil od jednání, dokonce tajná služba zavraždila vyjednávače. K válce nemuselo dojít, kdyby Kyjev naplnil Minské dohody. Dnes víme, že Minské dohody byly podvod na Rusko a především Doněck a Luhansk, aby se Kyjev dostatečně vyzbrojil. Zelenský sám způsobil, že se východní část odtrhla. Stále nevidím, jak chce najít usmíření s ruským obyvatelstvem Ukrajiny? Vraždění, čistky, vyhánění miliónů lidí z jejich rodné země není asi zrovna to pravé.

|  9 |  0

Další články z rubriky

„Mluvím trochu za prezidenta Pavla.“ Petr Kolář se Žantovským vítali v Praze další neziskovku

18:02 „Mluvím trochu za prezidenta Pavla.“ Petr Kolář se Žantovským vítali v Praze další neziskovku

Jako „nový kluk na sídlišti“ se v Praze představuje organizace GLOBSEC. Na přelomu srpna a září se z…