Zeman bude jednat s Babišem o rozpočtu a zahraniční politice

13.11.2019 9:54

Prezident Miloš Zeman se dnes večer v Lánech setká s premiérem Andrejem Babišem (ANO). Hlavním tématem schůzky bude státní rozpočet a zahraniční politika. Prezident s předsedou vlády jedná pravidelně.

Zeman bude jednat s Babišem o rozpočtu a zahraniční politice
Foto: Repro ČT
Popisek: Prezident Zeman ve sněmovně komentuje státní rozpočet

Rozpočet státu pro příští rok počítá se schodkem 40 miliard korun. Poslanci schválili základní parametry rozpočtu 23. října. Návrh ve Sněmovně podpořil i prezident Zeman. Uvedl, že rozpočet podepíše, i když vyjádřil výhrady k rozsahu podpory obnovitelných zdrojů energie či k počtu státních úředníků. Česká ekonomika má podle prezidenta rezervy 318 miliard korun, které by bylo možné využít, pokud by se podařilo zrušit veškeré daňové výjimky. Za každou z nich ale podle Zemana stojí lobbistická skupina, která bude o tuto výhodu bojovat.

Kromě rozpočtu bude premiér s prezidentem jednat o blíže neupřesněných tématech zahraniční politiky. Předmětem jejich debaty by mohl být například chystaný odchod Velké Británie z Evropské unie, aktuální situace v Sýrii nebo řecká žádost, aby Česko přijalo čtyři desítky nezletilých uprchlíků.

Ing. Miloš Zeman

  • BPP
  • První přímo zvolený prezident ČR
  • prezident České republiky

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

Předpokládané složení nové vlády:

předseda vlády: Petr Fiala (ODS), ministr vnitra: Vít Rakušan (STAN), ministr pro místní rozvoj a digitalizaci: Ivan Bartoš (Piráti), ministr zemědělství: Zdeněk Nekula (KDU-ČSL), ministr financí: Zbyněk Stanjura (ODS), ministr zdravotnictví: Vlastimil Válek (TOP09), ministr školství: Petr Gazdík (STAN), ministr práce a sociálních věcí: Marian Jurečka (KDU-ČSL), ministryně obrany: Jana Černochová (ODS), ministr spravedlnosti: Pavel Blažek (ODS), ministr průmyslu a obchodu: Věslav Michalik (STAN), ministr dopravy: Martin Kupka (ODS), ministr zahraničí: Jan Lipavský (Piráti), ministr životního prostředí: Anna Hubáčková (BPP), ministr kultury: Martin Baxa (ODS), ministr pro evropské záležitosti: Mikuláš Bek (BPP), ministr pro legislativu: Michal Šalomoun (BPP), ministryně pro vědu a výzkum: Helena Langšádlová (TOP09).

reklama

autor: čtk

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Mladá maminka se málem nedostala na JIP lůžko. Lékař udeřil na odmítače očkování. Toto následovalo

22:22 Mladá maminka se málem nedostala na JIP lůžko. Lékař udeřil na odmítače očkování. Toto následovalo

Silné reakce na sociálních sítích budí příspěvek jednoho z neurointenzivistů směrem k neočkovaným. Z…