Zeman kandidovat bude. Tento muž má o tom jasno

22. 12. 2016 10:33

Komentátor Pavel Jégl se na serveru Tiscali.cz zamyslel nad prezidentskými volbami v roce 2018. Podle jeho slov současná hlava státu Miloš Zeman do voleb půjde. A to s Agrofertem ministra financí Andreje Babiše (ANO) v zádech.

Zeman kandidovat bude. Tento muž má o tom jasno
Foto: Hans Štembera
Popisek: Prezident Miloš Zeman promluvil k výsledku prezidentských voleb v USA a podotkl, že se o něm mluví jako o českém Donaldu Trumpovi
reklama

„Zajít čas od času na Hrad s tlačenkou, kýtou a tabáčkem se vyplatí. Důkazem je velkouzenář a ministr financí Andrej Babiš a jeho partnerství s vrchním velitelem Milošem Zemanem,“ poznamenal Jégl. Podle něj tím, že Miloš Zeman vetoval zákon o střetu zájmů, končí polemiky o jeho další kandidatuře. „Zeman kandidovat bude (pokud se jeho zdraví výrazně nezhorší). A nemusí hledat sponzory. Andrej Babiš to zatáhne,“ dodal.

Jak dodává, Zeman začal babišovcům nadbíhat v době, kdy Strana práv občanů, jež nesla dříve i přívlastek Zemanovci, propadla u voleb. To nadbíhání je však podle jeho slov vzájemné. „Babiš leští hradní kliku a po hujerovsku vozí na prezidentské sídlo tlačenku, uzenou kýtu a tabáček. Poznal, že se mu prezidentova podpora může hodit. Třeba při rozpočtu,“ zmínil Jégl. A všímá si, jak jej Zeman podržel – například při dotační kauze kolem Čapího hnízda, kdy na farmu zavítal i s dětmi z Klokánků.

  • Původní text ZDE

„Zeman dává Babišovi najevo, že nemusí na Hrad nominovat Martina Stropnického, že také on může být prospěšný a krýt mu záda. A Babiš si už patrně povšiml (naznačilo mu to druhé kolo voleb do Senátu), že Češi jsou opatrní, neradi dávají vejce do jednoho košíku a ve volbách rozkládají přízeň (riziko) mezi strany a politiky. Proč tedy tlačit straníka na Hrad a riskovat ztrátu křesel ve Sněmovně, když prezidentem může být spojenec Zeman?“ ptá se Jégl.

Podle jeho slov vzniká z tandemu Zeman–Babiš mocenský pakt, inovace opoziční smlouvy, kdy se oba politici respektují a tolerují. „Nebouchnou za sebou dveřmi, když mají rozdílný názor. Ukázala to dalajlámova návštěva v Praze. Zeman tehdy chrlil oheň a síru na odpadlíka Daniela Hermana, který tibetského mnicha přijal na ministerstvu. Zato Babiš se lidoveckého ministra zastal a kritizoval devótní prohlášení ujišťující čínské soudruhy o nerozborném bratrství, které Zeman podepsal,“ všímá si Jégl. Zeman prý nikdy neokopával Babišovi kotníky, jak to dělá Bohuslavu Sobotkovi. „Také proto, že Babiš je součástí jeho plánu, jak se zbavit premiéra, který ho zradil při prezidentské volbě v roce 2003,“ dodal.

Plán se tak prý dá shrnout do tří bodů. „Příští rok v říjnu vyhraje ANO volby do Sněmovny, sociální demokracie z nich odejde na hlavu poražena. Sobotka odstoupí z čela ČSSD a Zeman si vychutná okamžik, kdy mu Sobotka předá do rukou demisi. Krátce nato Zeman zvítězí v prezidentských volbách a kdekomu bude vyprávět, jak neschopný politik Sobotka přivedl stranu do záhuby,“ uzavřel Jégl.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vef
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Chrliči kravin. Bába od plotny, která díky Milionu „chlívek“ objevila patent na rozum, radí premiérovi! Ivan Vyskočil vstupuje do vřavy v době koronaviru

7:52 Chrliči kravin. Bába od plotny, která díky Milionu „chlívek“ objevila patent na rozum, radí premiérovi! Ivan Vyskočil vstupuje do vřavy v době koronaviru

NEDĚLNÍ RÁNO S IVANEM VYSKOČILEM „EU, která nám striktně předepisovala, že rum se nesmí jmenovat rum…