Zeman odsoudil Dienstbiera a pohladil novinářku po vlasech. Ptala se ho totiž na něco zvláštního

18.05.2016 13:38

Prezident republiky Miloš Zeman byl dnes u Krajského úřadu v Olomouci vyzpovídán novináři. Prezident odpovídal na otázky související s takzvaným „bojem o Albertov“ a uprchlickými kvótami. Otázka týkající se „opilých rozhodčích“ byla pod jeho důstojnost.

Zeman odsoudil Dienstbiera a pohladil novinářku po vlasech. Ptala se ho totiž na něco zvláštního
Foto: Hans Štembera
Popisek: Prezident Miloš Zeman
reklama

Miloš Zeman byl otázán na letošní oslavy 17. listopadu. Novinář narážel na fakt, že si Albertov, kde loni prezident vystoupil na shromáždění Bloku proti islámu, již zamluvila Univerzita Karlova.

„Určitě si najdu způsob, jak tuto památku uctít. Pouze bych chtěl připomenout, že minulý rok Albertov ještě 14 dní před 17. listopadem nebyl nikým najat. To znamená, že jsem paradoxně přispěl k tomu, že se význam Albertova konečně začíná doceňovat. Dříve to bylo prázdné prostranství, po kterém se prohánělo pouze spadané listí,“ uvedl prezident. „Díky tomu, že se tam konala jedna akce, Univerzita Karlova teď pochopila, že má právě tam uctít památku studentů,“ dodal.

Další otázka se týkala Zemanova postoje vůči uprchlickým kvótám a současné politice české vlády.

„Ohledně uprchlických kvót samozřejmě setrvávám na svém stanovisku, protože nemáme žádné nové argumenty, abych stanovisko měnil. Postoj české vlády mi připomíná kolísajícího středního rolníka. Za komunistů, když se hodnotil postoj zemědělců k jednotným zemědělským družstvům, byli chudí pro a bohatí byli proti. No a mezi nimi byl kolísající střední rolník,“ přirovnal Zeman pozici české vlády ke komunistické propagandě.

„Chtěl bych velmi objektivně ocenit postoj ministra Chovance. Naopak například ministr Dienstbier stojí na opačném pólu,“ uvedl.

Poslední otázka se týkala nedávných skandálů na české fotbalové scéně. Reportérka uvedla, že stát dává na fotbal každoročně miliony a možná by tak měl situaci více kontrolovat.

„Paní redaktorko, nenuťte prezidenta České republiky, aby se vyjadřoval k opilým rozhodčím,“ odpověděl prezident Zeman hladíc reportérku po vlasech.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: fib
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Foldyna s tím praštil! ČSSD má od zítra o poslance míň

14:56 Foldyna s tím praštil! ČSSD má od zítra o poslance míň

Výrazná tvář ČSSD poslanec Jaroslav Foldyna ve straně po třiceti letech končí. Informovala o tom ČT2…