Zeman vyzval Hřiba k rezignaci, zde je odpověď: Babišova kampaň, ruští agenti i výzvy ke slušnému chování

07.09.2021 20:59 | Zprávy

Prezident republiky Miloš Zeman zaslal primátorovi hlavního města Prahy Zdeňku Hřibovi (Piráti) v úterý otevřený dopis, v němž jej nabádá k rezignaci, a sice kvůli kolabující dopravě v Praze. Primátor již sepsal reakci, v níž uvádí, že výzvu k rezignaci vnímá jako pouhé zapojení pana prezidenta do předvolební kampaně. Sám jej naopak k rezignaci vyzývá. A zároveň také hlavu státu zve k návštěvě podhradí a setkání s Pražany, na které zatím nenašel ve svém programu čas.

Zeman vyzval Hřiba k rezignaci, zde je odpověď: Babišova kampaň, ruští agenti i výzvy ke slušnému chování
Foto: Hans Štembera
Popisek: Primátor hl. m. Prahy Zdeněk Hřib

„Za poslední roky, co si pamatuji, pan prezident o Pražany neprojevil žádný zájem. V rámci svých výjezdů za občany se Praze vyhýbal a ani nikdy nenavštívil ve své funkci magistrát. Výzvu k rezignaci tak vnímám jako pouhé zapojení pana prezidenta do předvolební kampaně a doufám, že si jej pan Babiš i vykáže ve své kampani, která už dávno přesáhla hranice slušnosti i vkusu,“ píše primátor ve své reakci zveřejněné na webu pražské Pirátské strany.

Naopak výzvu k rezignaci otočil na stranu Zemana: „Stejně tak bych mohl i já v duchu tohoto folklóru vyzvat pana prezidenta ke zvážení jeho rezignace. Třeba kvůli hájení zájmů jiných mocností namísto České republiky v kauze ruských agentů a výbuchu ve Vrběticích, jeho neustálé snaze rozeštvávat společnost nebo kvůli neschopnosti dodat národu sílu v době koronavirové krize,“ pokračuje pražský primátor.

Původní text ZDE.

K rezignaci by podle Hřiba mohl prezident, který kritizoval dopravní kolaps v Praze, vyzvat i ministra dopravy. „Když nejvíc ze všeho záleží prezidentovi naší země na stavu silnic, předpokládám, že zítra pan prezident vyzve k rezignaci i ministra dopravy. Vždyť i na D1 jsou kvůli opravám uzavírky a zácpy.

Mimochodem, o žalostné dopravní situaci na této klíčové dopravní tepně svědčí i to, že pan prezident do Brna raději letěl 1. září letadlem, než aby jel autem po D1. Tato prezidentova cesta mimochodem stála po započítání amortizace letadla cca 450 tisíc korun. Kolik by za to asi bylo obědů pro školáky, o kterých mluvil ve svém projevu, nechávám k zamyšlení,“ uvedl.

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: nab

FactChecking BETA

Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat
Mgr. Aleš Dufek byl položen dotaz

Uznáváte, že nedostatečně řešíte problémy, které trápí většinu z nás?

Pane Dufku, teď jsem si přečetl tento váš komentář nebo jak to nazvat - https://www.parlamentnilisty.cz/politika/politici-volicum/Dufek-KDU-CSL-Volici-maji-tendenci-se-vymezovat-proti-vladnouci-garniture-756812. Uvádíte v něm, že úspěšná strana bude ta, která dokáže vyřešit reálné problémy lidí - na...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Fico a Ukrajina. Policie teď urážky neřeší. Rajchl vytáhl i slova Fialy

22:33 Fico a Ukrajina. Policie teď urážky neřeší. Rajchl vytáhl i slova Fialy

„Rozklad spravedlnosti a demokracie v České republice“ – těmito slovy předseda strany PRO Jindřich R…