Zemane, omluv se velvyslanci USA a vrať nám tím čest, píše Marjanovič z MF Dnes

07.04.2015 10:17

Komentátor MF Dnes Teodor Marjanovič srovnává pozice prezidenta Spojených států Baracka Obamy a českého prezidenta Miloše Zemana. Oba podle jeho názoru světu ukazují, jak se nedělá diplomacie. Obama tak činí na příkladě Íránu, Zeman ve vztahu k velvyslanci USA v Česku A. Schapirovi.

Zemane, omluv se velvyslanci USA a vrať nám tím čest, píše Marjanovič z MF Dnes
Foto: KPR
Popisek: Prezident Miloš Zeman s americkým prezidentem Barackem Obamou ve Varšavě

Pokud vše půjde podle představ prezidenta Spojených států Baracka Obamy, v platnost vstoupí dohoda s Íránem, která zemi zbaví sankcí, ale bude požadovat, aby se tamní obyvatelé nepokoušeli o výrobu bomby. Marjanovič si klade otázku, zda půjde o diplomaticky mistrný kousek, jakým bylo např. sjednocení Německa, nebo to bude dohoda dosti problematická, protože ji bude Írán stejně obcházet. Sjednocení Německa mělo řadu kritiků, v čemž je možno spatřovat určitou podobnost v dohodě s Íránem, Evropě ale toto sjednocení nakonec prospělo. V případě Íránu si ale Marjanovič není jist. Obama spíš prosazuje svá zbožná přání, nikoli dohodu, která reálně zklidní situaci. Fakticky ji ale prověří až čas.

Stejně jako Obama, i prezident Zeman ukázal, jak se diplomacie nedělá, a to ve střetu s americkým velvyslancem Andrewem Schapirem. Podle komentátora by se měl omluvit za svou přehnanou reakci. „Kdyby se uměl chovat alespoň trochu diplomaticky, jak to jeho úřad předpokládá, velvyslanci Schapirovi by se nyní omluvil a pozval by jej na Hrad. A když ne on, aspoň Sobotka by tak měl za něj učinit. Vrátilo by to naší zemi diplomatickou čest.“


 

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

Ing. Martin Kolovratník byl položen dotaz

Za volantem od 17

Dobrý den, prý má být možné řídit již od 17,ale pod dohledem. Tím dohledem se myslí kdo? Musímát taková osoba řidičák? A když se ěco stane,ponese daná osoba odpovědnost nebo jak to bude? A od kdy tut možnost zavedete?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Tak kdo tady straší lidi? Babiš toho má dost. Ať už Řehka nemluví...

22:40 Tak kdo tady straší lidi? Babiš toho má dost. Ať už Řehka nemluví...

Náčelník generálního štábu Armády ČR Karel Řehka poslance upozornil na nebezpečí konfliktu Ruska se …