Zemanova milost pro Kajínka? Vyjádřil se známý investigativec Josef Klíma

10.04.2017 18:55

Šéfredaktor MF Dnes Jaroslav Plesl v pondělí přivítal v pondělní Kauze dne na Rádiu Impuls novináře Josefa Klímu, znalce případu Jiřího Kajínka. Co si myslí o nápadu prezidenta Miloše Zemana omilostnit Kajínka?

Zemanova milost pro Kajínka? Vyjádřil se známý investigativec Josef Klíma
Foto: tan
Popisek: Novinář Josef Klíma

„Za ty roky, jak jsme to sledovali, tak jsme dospěli k závěru, že ty případy se odehrály tak, jak byly odsouzeny. My jsme dospěli k závěru, že těch střelců tam bylo víc, což znamenalo, že on byl jen spolupachatel,“ mluvil v rádiu Klíma jednak za sebe, ale také za novináře Janka Kroupu, který se případu Jiřího Kajínka taktéž dlouhodobě věnuje.

„My tam máme pochybnosti od začátku technického rázu. Jak tam mohl střílet střelec dvěma pistolema, když musel přebíjet? To jsou některé věci, které nás vedou k tomu, že tam byl někdo další. Podle nás to byl tehdy vysoce postavený policista z Plzeňského kraje,“ pokračoval Klíma.

Celý rozhovor naleznete zde.

Rád si počká, jak to dopadne s nápadem prezidenta Miloše Zemana udělit Kajínkovi milost. „Miloš Zeman rád vypouští balonky a čeká, jak kdo zareaguje. Pokud převáží to veřejný mínění na stranu: to je skvělý, propusťme ho, tak Kajínkovi udělí milost, ale pokud převáží hlasy ve stylu, ježíšmarja, nikdy, tak mu tu milost nedá. A podle mě se rozhodne těsně před volbami, protože tam se bude rozhodovat o hlasech,“ zhodnotil situaci Josef Klíma. 

Kajínek na něj prý vždy dělal dojem chytrého člověka. „Na mě vždycky dělal dojem člověka velmi inteligentního. On má jeden argument, který působí velmi věrohodně, pokud ho znáte, On říká: já jsem byl zloděj, a kdybych chtěl vraždit, tak bych se snažil vytvořit si železné alibi, ale já ho nemám, protože mě zatkli o půl roku později a já nevím, kde jsem v té době byl. A tenhle argument na mě působí věrohodně,“ řekl Klíma.

Ing. Miloš Zeman

  • BPP
  • První přímo zvolený prezident ČR
  • prezident České republiky

Nakonec prozradil, že Kajínek si v podstatě odseděl 20 let, a kdyby dostal šanci vést řádný život, tak by to mohlo stát za pokus. Jiná věc ovšem je, že Kajínka dnes zná kdekdo a určitě by se na svobodě našla řada podvodníků, kteří by se chtěli na slavném vězni přiživit.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mpTato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Vrchol kampaně v Jihlavě: Koncert pro Vystrčila, koncert pro slušnost. Němcová dorazí s kyticí

21:46 Vrchol kampaně v Jihlavě: Koncert pro Vystrčila, koncert pro slušnost. Němcová dorazí s kyticí

Za pár dní se dosavadní předseda Senátu Miloš Vystrčil (ODS) v Jihlavě utká bezesporu v jednom z nej…