Zemanovi dávám šanci, je to prezident, marná sláva, říká Wagnerová

16.03.2013 11:48 | Zprávy
autor: pan

Senátorka Eliška Wagnerová je jednou z těch, kdo podepsal žalobu na exprezidenta Václava Klause. Podle ní by v případě úspěchu mohla mít žaloba i preventivní účinky – příští prezidenti by byli opatrnější.

Zemanovi dávám šanci, je to prezident, marná sláva, říká Wagnerová
Foto: hns
Popisek: Senátorka Eliška Wagnerová.

„Osobně amnestii nepovažuju za ten nejkardinálnější skutek. Amnestie byla jen jakýmsi vyústěním, byla to špička ledovce,“ uvedla Eliška Wagnerová v rozhovoru pro MF Dnes.

Co se týče samotného práva prezidenta na vyhlášení amnestie, zde si senátorka není příliš jistá, zda se má rušit. „Nejsem velký přítel změn v ústavě, a už vůbec ne těch reaktivních: teď se něco stalo, tak to pojďme honem upravit. To prostě nejde,“ míní Wagnerová.

„Vidím to tak, že bychom se měli opravdu zamyslet – inspirováni tím, co se odehrálo v posledních měsících a možná letech – a udělat si nějakou revizi toho, co je sporné. Nejdřív si ujasnit, co a jak s čím souvisí, jak to provázat, a pak dát celkovou novelu,“ dodává.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Podala jste nebo podáte nějaké trestní oznámení?

Myslím v případu, který popisujete https://www.parlamentnilisty.cz/profily/JUDr-Hana-Kordova-Marvanova-126691/clanek/Takto-vypada-hospodareni-hlavniho-mesta-Prahy-144723. A máte podezření, kdo vynesl informace? Ještě proč myslíte, že to vedení Prahy nechce řešit? Není i to dost podezřelé?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Hlavně, že nám ruská ropa smrděla“. Na benzínkách to začíná vřít

11:05 „Hlavně, že nám ruská ropa smrděla“. Na benzínkách to začíná vřít

Diesel za 49,50, ale také 49,90. Natural 95 za 41,90 nebo také 42,50. I takové ceny u benzinových če…