Zemanovo zdraví? Drsná příhoda s jeho dcerou, bylo prý zle. Novinář čenichal

14.1.2020 1:27 odp.

Novinář Jaroslav Kmenta minulý rok vydal knihu Rudý Zeman. V článku pro magazín Reportér se však věnoval Zemanovu zdraví. Indispozice se prý objevovaly už v roce 2018, ale Miloš Zeman se zatvrdil, že všechno zvládne, o čemž ho přesvědčovalo i okolí. Prezidenta prý až dcera Kateřina přesvědčila, aby vyhledal lékařskou pomoc. A také si došlápla na jeho okolí. „Takhle jste se o něj postarali?!“ vyčetla podle Kmenty Zemanovým spolupracovníkům.

Zemanovo zdraví? Drsná příhoda s jeho dcerou, bylo prý zle. Novinář čenichal
Foto: Repro Youtube
Popisek: Vánoční poselství Miloše Zemana

Kmenta hned na začátku článku argumentuje, že voliči by měli znát prezidentův zdravotní stav. Podle novináře byl tento rok pro prezidenta těžký a jeho zdravotní stav mu neumožňuje vykonávat svou funkci tak aktivně jako například prezidentce sousedního Slovenska Čaputové. Kmenta se odvolává na své zdroje z Hradu, které mu prý sdělily, že tento rok bude zlomový. A pokud ho Miloš Zeman vydrží, tak je možné, že dokončí celé pětileté období.

Anketa

Pokud se Jaromír Soukup rozejde se Zemanem, budete dále koukat na TV Barrandov?

41%
22%
hlasovalo: 10601 lidí

Hrad dle novináře není na Zemanův zdravotní stav právě sdílný, přiznal jen cukrovku druhého typu a neuropatii obou nohou. „I z veřejných zdrojů je zřejmé, že stále hodně kouří a pije alkohol. Což mu těžko může pomáhat při překonávání zdravotních překážek, které se u lidí jeho věku objevují,“ shledává Kmenta.

Dodal, že zdravotní indispozice se objevovaly již v roce 2018, ale prezident se zatvrdil v přesvědčení, že vše zvládne. V tom ho prý utvrzovalo i jeho okolí. „Miloši, jsi nejlepší, pěkně jsi to řekl,“ slýchával prý prezident od svých spolupracovníků. I jeho přátelé k němu dle Kmenty nebyli kritičtí.

Od jara 2019 se prý zdravotní komplikace objevovaly častěji. „V červenci přijel prezident na poslední rozloučení se zesnulým přítelem, exšéfem JZD Slušovice Františkem Čubou. Už tehdy vystupoval z vládní limuzíny na náměstí ve Slušovicích velmi těžce. Podařilo se mu to s námahou a jen s pomocí ochranky pak ustál nejistý krok. Aby do kostela vůbec došel, musel se dvakrát zastavit a srovnat se,“ ilustruje Kmenta a doplňuje, že na Zemi živitelce jezdil elektrickým vozíkem, při jmenování nového soudce válčil s mikrofonem a při setkání s diplomaty málem upadl. „Na vojenském zasedání na generálním štábu armády v Praze ztratil botu,“ doplnil Kmenta.

Dle něj má hlava státu potíže s trávením a mimo Lány se necítí dobře. „Třeba právě ve Slušovicích prezident svým spolupracovníkům nejdříve sděloval, že je vše v pořádku a že do kostela na poslední rozloučení se zesnulým přítelem Čubou vydrží i bez zastávky na toaletě. Nakonec ji však musel vyhledat. Mimořádně nevolno se prý Zemanovi udělalo v Srbsku. „Část ochranky pak musela pečlivě zajistit prostor toalet,“ říká Kmenta v textu.

Na přesvědčování prezidenta, že je nutné zdravotní situaci řešit, prý částečně rezignovala i jeho žena Ivana, která se dle Kmentových zdrojů s částí hradního personálu nemusí. Ne tak ovšem dcera Kateřina. Když zjistila, v jakém stavu se její otec nachází, začala jednat. Prý doslova vyjela na Zemanovy spolupracovníky: „Takhle jste se o něj postarali?!“ a podařilo se jí přesvědčit otce, aby se podrobil důkladné lékařské kontrole. A tak se Zeman vydal do Ústřední vojenské nemocnice v Praze, kde byl vyšetřen a pár dní se léčil.

„Do Zemanovy nepohody se může promítat celkové oslabení organismu. Co totiž Miloš Zeman za žádnou cenu neomezí úplně, je alkohol a cigarety,“ vrátil se opět k tématu neřestí Kmenta. „Prezident i přes varování lékařů stále silně kouří a neodloží skleničku s lihovinou,“ vyčítá mu novinář s tím, že v kombinaci s léky a jeho věkem se jedná o riziko. „Z lékařské zprávy mimo jiné vyplynulo, že na noc bere Zeman tabletu antidepresiv – prý aby se mu lépe spalo,“ doplnil. V lednu se prý stav prezidentův stav mírně zlepšil a Zeman nabral 4 kila z dvaceti, která zhubl. Prezidenta tak dle Kmenty více trápily výpadky paměti, kterou se dříve chlubil.

„Celkovou pravdou je, že prezident zvládal svou funkci už jen na půl plynu,“ soudí Kmenta. Podle něj to dokazuje i to, jak má Miloš Zeman v oblibě tzv. pyžamové dny. „Já osobně přeji do třetího roku jeho druhého mandátu hodně štěstí, a hlavně pevné zdraví. Ač jsem a nadále budu přísným kritikem mnoha jeho politických aktivit a výroků, není správné zesměšňovat a útočit na jeho zdravotní stav,“ brání prezidenta. Ale dodává, že se nabízí otázka, zda Zeman nepromarnil příležitost odejít z funkce včas a zda není na čase uvážit, jestli má být prezidentem pouze zasloužilý, tedy i starší, politik.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: kas

Připouštíte, že policie někdy selže

V poslední době je to bohužel čím dál častější jev. Vy za ním vidíte generační obměnu. Co ale třeba vyčerpanost policistů? Podle mě jich máme málo. Není třeba vyřešit i toto? A co třeba jejich financování?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Peklo na Babišově stránce: Lidi můžou jít pod most. Ať to Fiala zatáhne

17:30 Peklo na Babišově stránce: Lidi můžou jít pod most. Ať to Fiala zatáhne

Za poslední měsíce některým domácnostem a firmám vzrostly zálohy na energie na několikanásobek toho…