Zemětřesení? Lidovci a komunisté dnes rozhodnou o osudu svých předsedů

27.10.2017 6:55 | Zprávy
autor: mp

Širší vedení lidovců a komunistů se dnes scházejí v Praze kvůli hodnocení volebního výsledku. Obě strany skončily za svým očekáváním a předseda KDU-ČSL Pavel Bělobrádek už oznámil, že na celostátní konferenci nabídne svou funkci k dispozici, připomíná ČTK.

Zemětřesení?  Lidovci a komunisté dnes rozhodnou o osudu svých předsedů
Foto: Hans Štembera
Popisek: Nominační projev Vojtěcha Filipa

Sejdou se i nově zvolení poslanci ČSSD, kteří si zvolí vedení poslaneckého klubu.

KDU-ČSL nejprve čeká jednání celostátního výboru, který rozhodne o povolebním směřování strany. Předsednictvo už doporučilo odchod do opozice, stejné hlasy zaznívají i z regionů. Na následující celostátní konferenci, která je nejvyšším lidoveckým orgánem mezi sjezdy, se bude jednat o příčinách volebního neúspěchu a o setrvání Bělobrádka v čele strany. Členové předsednictva ale zastávají názor, že by Bělobrádek měl ve funkci zůstat.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Mgr. Petr Macinka byl položen dotaz

Proč vás, potažmo nás má v Bruselu zastupovat nějaký Slovák?

To to pěkně začíná. Proč jste si toho na sebe nabral tolik, když to evidentně nezvládáte? A kdy už to rozseknete s tím Turkem? Nebylo by nejjednodušší, kdybyste místo něj nominovali prostě někoho jiného?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Rakušan prokazatelně lhal“. Děsivé vzpomínky na střelbu na fakultě

16:42 „Rakušan prokazatelně lhal“. Děsivé vzpomínky na střelbu na fakultě

Spolek Věci zásadní v komentáři pro ParlamentníListy.cz připomíná dva roky od tragické střelby na FF…