Ženy ve Vídni se bojí vycházet. Může za to černovlasý muž s plnovousem

24.11.2017 21:07

Před několika dny v rakouském Linci zatkla policie sériového "znásilňovače" z Afghánistánu. Nyní policie pátrá po jeho „kolegovi“ ve Vídni. Jeho národnost zatím není známá, ale zveřejněné fotografie hovoří za vše.

Ženy ve Vídni se bojí vycházet. Může za to černovlasý muž s plnovousem
Foto: Jan Rychetský
Popisek: Čekající na oběd
reklama

Ze zveřejněné fotografie z bezpečnostní kamery ve vídeňském metru je patrné, že s největší pravděpodobností nepůjde o rodilého Rakušana. Mladík má krátké černé vlasy, tmavé oči a krátký černý plnovous. Ženy, které napadl, navíc policistům sdělily, že hovořil lámanou němčinou. Fotografii podezřelého muže z několika případů obtěžování vypustila rakouská policie do médií včera s cílem dopadnout jej co možná nejdříve.

Prozatím mu vyšetřovatelé přičítají minimálně čtyři pokusy o znásilnění, z nichž naštěstí nebyl žádný dokonaný. Poprvé muž pravděpodobně zaútočil na začátku říjná kolem šesté hodiny odpolední, kdy následoval devětatřicetiletou ženu do jejího domu. Začal ji osahávat a snažil se s ní proti její vůli navázat sexuální kontakt. Žena však spustila křik a začala volat o pomoc. To mladého násilníka zaskočilo a dal se na útěk.

Ale už asi za hodinu se z prožitého šoku vzpamatoval a vyhlédl si další oběť. Tentokrát na vídeňském hlavním nádraží. Dvacetiletou ženu nejprve sledoval na cestě domů a posléze ji napadl, když vstupovala hlavními dveřmi. Ani tentokrát se mu však nepodařilo svůj úmysl dotáhnout do konce a musel se opět dát na útěk. Po dalším neúspěchu si dal podezřelý poněkud delší pauzu a zaútočil až čtrnáctého listopadu.

Aspoň vídeňští kriminalisté se domnívají, že by mohl mít na svědomí i napadení sedmadvacetileté dívky, kterou si mladík vyhlédl na vlakovém nádraží Wien-Mitte. Stejně jako v předchozích třech případech ji chvíli sledoval na její cestě domů a když vešla hlavním vchodem a pokračovala po schodem k bytu svého přítele, zezadu se na ni vrhl a dožadoval se pohlavního styku. Naštěstí pro další oběť opět vše skončilo „jen“ pokusem o znásilnění.

Vše však nasvědčuje tomu, že čtvrté napadení bude také posledním. Právě onoho čtrnáctého listopadu bezpečnostní kamera zachytila útočníkovu podobu. Jeho fotografie se rychle šíří v médiích a vzhledem k obdobným případům z nedávné minulosti lze předpokládat, že je jen otázkou času, kdy násilníka dostihne spravedlnost.


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: pro

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Putovní dvojice ruských agentů? Tu spáchají výbuch, tu útok novičokem? Generál Šándor jen kroutil hlavou

13:03 Putovní dvojice ruských agentů? Tu spáchají výbuch, tu útok novičokem? Generál Šándor jen kroutil hlavou

Hosty druhé části nedělní Partie Terezie Tománkové na CNN Prima News byli generál Jiří Šedivý a bezp…