Zpráva o polepšování propuštěného Alexandra Nováka, která vás uvede v úžas. Takto ji sepsali motorkáři z Ústecka

14.05.2017 8:22

Někdejší senátor za ODS Alexandr Novák má už zase nějaký čas problémy se zákonem. Před několika lety byl odsouzen za korupci, ale pak se jednoho dne dostal na svobodu. Motorkáři ze skupiny Gryphons se tehdy zavázali, že po Novákově podmínečném propuštění dohlédnou na to, aby se choval řádně. A takhle to dopadlo.

Zpráva o polepšování propuštěného Alexandra Nováka, která vás uvede v úžas. Takto ji sepsali motorkáři z Ústecka
Foto: repro ČT, tan
Popisek: Alexandr Novák u soudu
reklama

Motorkáři tvrdí, že bývalý senátor Novák vedl po svém propuštění řádný život. Někdejší politik byl prý s motorkáři v pravidelném kontaktu a údajně se pravidelně zúčastňoval úterních zasedání spolku v klubovně v Chomutově. Informuje o tom server iRozhlas.cz, přičemž se opírá o jednostránkovou zprávu klubu, kterou veřejnoprávní rozhlas získal na základě zákona o svobodném přístupu k informacím.

„Z veřejných akcí pak stojí za zmínku ‚Zábavné odpoledne na podporu postižené Natálky‘ ze dne 18. 6. 2016, kde veškeré vybrané peníze, respektive dobrovolné příspěvky, byly použity pro potřeby Natálky. Pan Alexandr Novák se osobně podílel na přípravách a organizaci akce (zapůjčení, zprovoznění a převoz veteránů k vystavení na akci, organizaci atd.),“ popisuje předseda motorkářů Jan Zálešák. Odmítl ovšem prozradit, kolik peněz se na dobročinné akci vybralo, nebo zda přispěl i klub Gryphons.

Celý článek naleznete zde.

Novák byl v roce 2013 odsouzen za korupci na čtyři roky. Po dvou letech byl však podmínečně propuštěn. Po propuštění trávil nemalé množství svého volného času i ve Spojených státech. Od ledna 2017 je znovu ve vyšetřovací vazbě. Zadržela ho německá policie kvůli další korupční kauze v Česku – kauze programu Evropských dotací ROP Severozápad. V této souvislosti stojí za zmínku, že poslední zprávu o Novákovi poslali motorkáři v březnu 2017, kdy už byl Novák zase pod zámkem.

Novákův advokát Michael Kis tvrdí, že jeho klient nabídl v souvislosti s touto kauzou policii, že poskytne všechny informace, které má. O kauze se prý dozvěděl z médií v říjnu.

„Policejní komisař mi řekl, že pana Nováka zatím slyšet nechtějí. Informace měl skutečně ze sdělovacích prostředků. Bylo to v době, kdy byla souzená kauza ROP Severozápad s (Petrem) Kušnierzem (právě jeho výpověď nasměrovala policii mimo jiné i na Alexandra Nováka; pozn. red.), byly toho plné noviny. Soudkyně tehdy říkala, že stíhán měl být mimo jiné i pan Novák,“ popsal advokát Kis.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Bral i půl milionu měsíčně... Teď herec Petr Rychlý ztrácí práci a prý neví, co bude

20:05 Bral i půl milionu měsíčně... Teď herec Petr Rychlý ztrácí práci a prý neví, co bude

Není snad v České republice profese, která by nebyla covidem-19 nějakým způsobem ovlivněna. Zasažení…