Zpráva z Ukrajiny: Kyjevští židé se v synagoze cvičí v sebeobraně

12.03.2014 12:35

Obavy o bezpečnost nutí k mimořádným opatřením ukrajinské židy. Chování nové kyjevské vládnoucí skupiny totiž podle nich vyvolává důvodné obavy z antisemitských incidentů. Proto ukrajinští židé zahájili přímo v kyjevské synagoze nácvik sebeobrany.

Zpráva z Ukrajiny: Kyjevští židé se v synagoze cvičí v sebeobraně
Foto: archiv red, tan
Popisek: Masové protesty na Ukrajině

Celou tréninkovou akci organizuje Celosvětové fórum rusky mluvícího židovstva. V Kyjevě se jej zúčastnilo více než třicet aktivistů. Dohlíželi na ně izraelští instruktoři a speciální policejní síly. Cvičení byla zaměřená především na vytvoření návyků osobní sebeobrany, reakce na nečekaně vzniklé hrozby pouličního násilí a trénink chování v agresivním davu.

„Zmíněný projekt, jehož smyslem je posílení bezpečnosti členů kyjevské židovské obce a boj proti antisemitismu, je zároveň symbolem solidarity všech rusky mluvících židů z celého světa a státu Izrael s ukrajinskými židy, kteří v současné době prožívají nelehké časy,“ píše k tomu server news.israelinfo.ru.

Účastníci semináře se učili především prvotní reakci na agresivní chování, včetně zajištění obrany za použití příručních předmětů. 

ZDE ParlamentníListy.cz komplexně a vyváženě přinášejí názory k situaci na Ukrajině

Kompletní překlad článku:

Kyjevští židé se připravují na odvrácení antisemitských útoků

V Centrální kyjevské synagoze se 9. Března 2014 uskutečnil trénink sebeobrany a rychlých reakcí na antisemitské akce. Iniciátorem semináře bylo Celosvětové fórum rusky mluvícího židovstva. Problémy s osobní bezpečností a obavy z antisemitských incidentů na současné Ukrajině vyvolaly potřebu nové iniciativy Celosvětového fóra rusky mluvícího židovstva – uskutečnění speciálního semináře sebeobrany kyjevské židovské obce, informoval webový portál news.israelinfo.ru.

Semináře se zúčastnilo více než třicet aktivistů kyjevské židovské obce a zaměstnanců Centrální synagogy Brodského pod vedením hlavního rabína Ukrajiny a Kyjeva Moše R. Azmana. Trénink se uskutečnil pod vedením izraelských instruktorů, představitelů organizace Ocma LeJisrael OCMA – veteránů izraelské armády a speciálních policejních sil.

Praktická cvičení byla zaměřena na vytvoření přirozených návyků osobní sebeobrany, rychlé reakce na nečekaně vzniklé hrozby pouličního násilí a  určení způsobů adekvátního chování v agresivním davu.

Účastníci tréninku kromě jiného prováděli rozbor videonahrávek různého typu napadení a útoků a sami aktivně trénovali pod vedením zkušených izraelských instruktorů. Největší pozornost byla věnována praktické výuce speciálních metod obrany před pouličním násilím a zásady prvotní sebeobrany s využitím příručních předmětů. Seminář v Kyjevě byl již druhou podobnou akcí, která se konala z iniciativy prezidenta Celosvětového fóra ruského židovstva  Alexandra Levina pro členy diaspory. První podobný seminář se uskutečnil letos v lednu v Bruselu pro židovské obce v západní Evropě.

„Zmíněný projekt, jehož smyslem je posílení bezpečnosti členů kyjevské židovské obce a bojovat proti antisemitismu, je zároveň symbolem solidarity všech rusky mluvících židů z celého světa a státu Izrael s ukrajinskými židy, kteří v současné době prožívají nelehké časy“- píše portál news.israelinfo.ru.


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: jav

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Volím TOPku. Támhle je Šlachta. Aspoň to tu bude někdo hlídat. Já Piráty, zatím nic nerozkradli.“ Zaznělo u největších „zrůdností“ Brna

13:40 „Volím TOPku. Támhle je Šlachta. Aspoň to tu bude někdo hlídat. Já Piráty, zatím nic nerozkradli.“ Zaznělo u největších „zrůdností“ Brna

PŘEDVOLEBNÍ REPUBLIKA Město naplánovaných, ale nedodělaných staveb. Tak zhodnotil Brno průvodce po j…