Zvůle, prasárna, zfetovanej magor! Zastání pro příslušníky Policie ČR, kteří jsou prý popotahováni za obranu před agresivními živly

6. 2. 2017 11:07

Bývalý předseda Unie bezpečnostních složek Zdeněk Buřič se na svém facebookovém profilu obul do Generální inspekce bezpečnostních sborů. Vadí mu totiž skutečnost, že trojici policistů ze Zlínského kraje hrozí vězení za týrání zadržené ženy. Brání se tím, že žena byla podle nich agresivní.

Zvůle, prasárna, zfetovanej magor! Zastání pro příslušníky Policie ČR, kteří jsou prý popotahováni za obranu před agresivními živly
Foto: Policie ČR
Popisek: Policie ČR, logo.
reklama

„Tak tohle už je vrchol zvůle a prasárny ze strany GIBSu a nadřízených. Ale totální. Tohle ukazujte u náboru,“ rozčílil se Buřič.

Jedna z diskutujících se jej pak zeptala, kde je popsán standardní postup poutání v cele s rukama nahoře tak, aby zajištěná osoba nemohla bez bolesti stát na nohách a musela si stoupnout na lavice kolem? Tak totiž popsala zákrok ona zadržená žena. Více ZDE.

„Sundej už, prosím, ty nesmyslně humanistické brýle, kdy hledáš pochybení v každém kroku policisty, sekni s obhajováním grázlů a nechej se na pár let náborovat k té naší ‚firmě‘. Když odečtu to, že firma jako taková funguje jako, nenapadá mě přirovnání, moc rád bych osobně byl přítomen tomu, jak takového člověka řešíš dle svých zákonných oprávnění (co můžeš), povinností (co musíš) a přehnaně humánních nesmyslů prosazovaných některými (i Tebou) lidmi daleko za hranice zdravého rozumu,“ popsal Buřič. 

Anketa

Kdo má v tuto chvíli nejvíc vaší důvěry? (hlasování od 5.2.2017)

hlasovalo: 12726 lidí

Připoutání není podle jeho slov nikde popsáno, a tedy by mělo v zákonných mezích dosáhnout účelu sledovaného zákrokem. „Tedy, jestliže jí byly opakovaně dávány výzvy, aby svého jednání zanechala, jestliže byla řádně jako osoba omezená na osobní svobodě poučena o svých právech a povinnostech, tedy nic ‚normálního‘ k jejímu zklidnění nepomohlo. Byla připoutána tak, aby nepoškozovala věci kolem sebe a jí nebylo ublíženo,“ vysvětlil Buřič s tím, že účelu sledovaného zákrokem bylo dosaženo v mezích zákona i humanity. „Nezlob se na mě, ale k takovému člověku bych Tě poslal v uniformě a škodolibě se kochal, co bys dělala (zcela jistě vyhovujíc Tvému pohledu na výklad zákona) a čekal na dosažení účelu a naplnění svých povinností. Vsadím svou doživotní rentu, že po roce služby by z Tebe byla ta nejbrutálnější policistka opakovaně obviněná GIBSem z podobných činů,“ uzavřel.

Buřič se pak policistů zastal i v dalším případě, kdy státní zástupce obžaloval dva policisty kvůli úmrtí výtržníka v Praze (více ZDE). „Tak tohle už je trochu moc!!! Zdrogovanej, zfetovanej magor, kterému selže srdce kvůli fetu, státní zástupce se diví, že jej musí pacifikovat tolik četníků (ví ten idiot, jak se zfetovanej člověk chová a jakou má sílu) a policisté ještě budou obžalováni??? Poslední dobou je toho nějak moc!!!“ napsal ostře Buřič.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: vef

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Tohle chceme? Vzali nám svobodu. Ministr Plaga se jen směje. Poslankyně rozpálila demonstraci

9:48 Tohle chceme? Vzali nám svobodu. Ministr Plaga se jen směje. Poslankyně rozpálila demonstraci

Na hlavním náměstí v Liberci se v sobotu sešly stovky lidí, aby vyjádřily nespokojenost se současným…