Pospíšil podpořil premiéra proti Peake. Některé informace má jen Nečas

17.11.2012 6:20 | Zprávy
autor: mp

Šéf kabinetu Petr Nečas odmítá do vlády Roberta Vacka (LIDEM), coby ministra dopravy. Místopředseda ODS Jiří Pospíšil je toho názoru, že rozhodnutí premiéra je třeba respektovat, neboť odpovídá za vládu jako celek. První místopředsedkyně strany LIDEM Dagmar Navrátilová v reakci na to uvedla, že nejmenší vládní strana je připravena navrhnout více jmen.

Pospíšil podpořil premiéra proti Peake. Některé informace má jen Nečas
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jiří Pospíšil

Premiér Petr Nečas (ODS) striktně odmítá na post ministra dopravy jmenovat Roberta Vacka (LIDEM), kvůli jeho údajnémuněkdejšímu napojení na známou firmu ABL, dnes M2C. Vicepremiérka a předsedkyně strany LIDEM Karolína Peake ale hrozí, že odejde z vlády, pokud její nominant neprojde. Jak tento střet dopadne? O tom v pátečních Událostech komentářích diskutovali místopředseda ODS Jiří Pospíšil a první místopředsedkyně LIDEM Dagmar Navrátilová.

Já budu premiérovi radit neústupnost

"Doufám, že nezačala další vládní krize. Podle mého názoru má premiér, který odpovídá za celou vládu, říci, že jednoho konkrétního nominanta nechce. Na druhé straně má strana LIDEM právo obsadit post ministra dopravy. To ale neznamená, že premiér musí přijmout každé navržené jméno. Pokud ale má premiér informace hovořící proti panu Vackovi, tak to jako občan a jako politik respektuji, uvedl v pořadu Pospíšil, který dodal, že již není ministrem, takže nemá stejné informace jako premiér, ale zkrátka respektuje postoj šéfa vlády.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Gabriela​ Sedláčková byl položen dotaz

Ztráta důvěry

Tvrdíte, že lidí ztrácí důvěru v média. Já si to úplně nemyslím. Spíš si myslím, že lidé ztrácí důvěru v politiky, ale i třeba spravedlnost. Proč myslíte, že tomu tak je nebo vy si to nemyslíte?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Milion chvilek, 33,5 milionu korun. Dva účty a čarování s pojmy

20:40 Milion chvilek, 33,5 milionu korun. Dva účty a čarování s pojmy

Milionové náklady na vytváření dopadu. Výroční zprávy Milionu chvilek jsou přehlídkou kreativní prác…