Alena Vitásková: Porušování zákonů v oblasti lékařské péče, informován – premiér Babiš

29.04.2019 17:00 | Zprávy
autor: PV

Co je pro člověka nejcennější? Je to zdraví. Každý z nás se obává nemoci, každý z nás si přeje, aby on i jeho blízcí byli zdraví. Není to klišé, když se u různých příležitostí přeje: „hlavně zdraví....“

Alena Vitásková: Porušování zákonů v oblasti lékařské péče, informován – premiér Babiš
Foto: Hans Štembera
Popisek: Alena Vitásková
  • Veřejné ohrožení zdraví a životů občanů naší vlasti?
  • Léčí nás lékaři bez aprobace?
  • Tito lékaři jsou na úrovni mediků.
  • Medik musí pracovat pod dohledem atestovaného lékaře.
  • Nikoho to nezajímá?
  • Pojišťovny platí nemocnicím úkony, na které nemají nárok?
  • Úkon nemůže provádět lékař bez aprobace, bez dohledu atestovaného lékaře.
  • Mnozí tito lékaři nehovoří ani nerozumí česky.
  • Louh místo fyziologického roztoku? Je to skutečně jen špička ledovce našeho zdravotnictví?

Co je pro člověka nejcennější? Je to zdraví. Každý z nás se obává nemoci, každý z nás si přeje, aby on i jeho blízcí byli zdraví. Není to klišé, když se u různých příležitostí přeje: „hlavně zdraví....“

Skutečně státní zástupci kryjí porušování příslušných zákonů, když jde občanům o zdraví, dokonce o život? Je to otázka, na kterou se odpověď bude hledat složitě. V rámci ochrany lidských práv se do problému zapojil Institut AV.

Poznámka: Porušování zákonů při jmenování osob do funkcí, povolání, kdy nesplňují zákonné podmínky je v České republice běžná věc, pouze v jednom případě se tento krok řeší jako trestný čin, který nyní řeší soudy. Tento případ se týká ERÚ, jmenování JUDr. Renaty Vesecké (bývalé nejvyšší státní zástupkyně) na pozici místopředsedkyně ERÚ pro věci právní.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

JUDr. Vojtěch Filip byl položen dotaz

Vy opravdu věříte tomu, že mají komunisté ještě nějakou budoucnost?

Vždyť vám nepomohlo ani přejmenování, do sněmovny jste se zas nedostali a teď nevím přesně, ale nemáte ani žádného senátora nebo třeba hejtmana. A myslíte, že by měl stranu vést někdo jiný než Konečná? Kdo?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Pavel Foltán: Benešovy dekrety jako úlitba i obětina?

16:55 Pavel Foltán: Benešovy dekrety jako úlitba i obětina?

Je to pár dní, co malá skupinka poslanců fialové opozice vyjela vlakem na „výlet“ do Bratislavy – mo…