Bohdan Babinec: „Geniální sestřel“ čínského balonu nad USA

09.02.2023 9:01 | Komentář

Před pár dny jsme byli svědky, s jakou slávou a patosem nám bylo sděleno sestřelení čínského balonu americkou stíhačkou F-22, pomocí rakety AIM-9 SIDEWINDER za 84 000 USD.

Bohdan Babinec: „Geniální sestřel“ čínského balonu nad USA
Foto: NÁR.SOC.
Popisek: Bohdan Babinec

Ale i dítě ví, že balon, naplněný plynem, stačí propíchnout, a ten plynule klesne k zemi. Ale kampak na Amíky. Zřejmě velice dlouho rokovali, jak sestřel zrealizovat, a nyní mají spoustu práce, jak najít rozptýlené trosky. Možná stačilo, aby stíhačka použila kulomet, a po krátké dávce za 100 dolarů by se balon, téměř vcelku s veškerým vybavením, sesul k zemi či do moře.

Co si máme myslet o americké vojenské pomoci Ukrajině, pokud vojenské špičky USA radí podobným způsobem, jak zvládnout vojensky ruskou armádu. Nejde opět pouze o to, jak dát někomu vydělat?

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

Tomio Okamura byl položen dotaz

Co je podle vás příčinou vašeho neúspěchu?

Podle mě to souvisí i s tím, že se jste chytli papalášské manýry. Už jsem to třeba psala panu Fialovi, když tvrdil, jak je neetické někomu odebrat náhrady, když nepracuje a co myslíte, odpověděl mi alespoň? Ne. Vám už také většina z nás nestojí ani za odpověď. Dřív jste byli mnohem otevřenější. Naví...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Petr Hampl: O českém národním obrození

12:27 Petr Hampl: O českém národním obrození

Denní glosy Petra Hampla.