Bohdan Babinec, Miroslav Josef Bezecný: Je systém trestů spravedlivý?

04.09.2021 14:25 | Komentář

Byli jsme svědky diskuse předsedů parlamentních stran. Babiše, Hamáčka, Jurečky a Bartoše. Zarazilo nás, jak se pan premiér v této diskusi choval. Bylo to skutečně jednání hodné premiéra České republiky?

Bohdan Babinec, Miroslav Josef Bezecný: Je systém trestů spravedlivý?
Foto: pixabay.com
Popisek: trest - ilustrační foto

Když si připomeneme kausu Čapí hnízdo, která se vyšetřuje již šest nebo sedm let!? O tom jak se neprávem zneužily desítky z miliónů dotací od Evropské unie!? Možná, že byly skutečně dotace čerpány neprávem. Ale peníze zůstaly v České republice, kde byly také proinvestovány. Na rozdíl od záležitosti v kause dopravního podniku. Soud rozhodl, že k trestnému činu nedošlo a že jednali v souladu se zákonem.

Je vidět, že v České republice jsou ještě "poctiví" podnikatelé. A to, že sedmnáct haléřů z každé jízdenky tiskárna odesílala na účet tuzemského "poctivého" podnikatele do zahraničí na jakési ostrovy - do daňového ráje?! Můžeme skutečně věřit tomu, že je to správné? Když někdo neodvede daně z provize v naší republice?

Není naším cílem hájit premiéra. Ale zaráží nás, že se rozhoduje ve prospěch nejasných finančních operací. Velmi nás zklamalo, jak bylo rozhodnuto potrestat matku, která týráním jednoročního dítěte mu způsobila zlomeniny dlouhých kostí končetin a čtyř žeber. A dostala jen osm let.

V této souvislosti nás napadá otázka: "Co za těmito kausami stojí"? V jednom případě šetření až sedm let, v druhém beztrestnost za podezření z podvodu a v třetím směšně nízký trest za nelidské zacházení s dítětem. Není na čase se zamyslet nad spravedlností našeho právního systému? Nejsou některá rozhodnutí amorální? Jaký je na to názor ministryně spravedlnosti a ombudsmana?

MUDr. Bohdan Babinec, CSc.
Miroslav Josef Bezecný

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

Předpokládané složení nové vlády:

předseda vlády: Petr Fiala (ODS), ministr vnitra: Vít Rakušan (STAN), ministr pro místní rozvoj a digitalizaci: Ivan Bartoš (Piráti), ministr zemědělství: Zdeněk Nekula (KDU-ČSL), ministr financí: Zbyněk Stanjura (ODS), ministr zdravotnictví: Vlastimil Válek (TOP09), ministr školství: Petr Gazdík (STAN), ministr práce a sociálních věcí: Marian Jurečka (KDU-ČSL), ministryně obrany: Jana Černochová (ODS), ministr spravedlnosti: Pavel Blažek (ODS), ministr průmyslu a obchodu: Jozef Sikela (BPP), ministr dopravy: Martin Kupka (ODS), ministr zahraničí: Jan Lipavský (Piráti), ministr životního prostředí: Anna Hubáčková (BPP), ministr kultury: Martin Baxa (ODS), ministr pro evropské záležitosti: Mikuláš Bek (BPP), ministr pro legislativu: Michal Šalomoun (BPP), ministryně pro vědu a výzkum: Helena Langšádlová (TOP09).

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Miroslav Pavel: Hledej cestu peněz

21:50 Miroslav Pavel: Hledej cestu peněz

Peníze vidí i slepí, praví se v jednom čínském přísloví. Musel jsem si na něj vzpomenout, když jsem …