Z vlastní zkušenosti z konference OSN v Seoulu ve dnech 14.- 17.8.2005 o problematice vládnutí a státní a veřejné službě mohu dodat, že v oficiálních podkladech pro tuto mezinárodní konference bylo doslova napsáno, že hlavní příčinou vysoké korupce v ČR je neexistence zákona o státní službě. Toto tvrzení se koneckonců občas vyskytuje už i u nás, neboť současná situace, kdy státní a veřejná služba není celoživotním posláním zaměstnance, ale krátkodobou záležitostí, kterou je třeba využít či zneužít po dobu, kdy budu díky svému kamarádovi – politikovi ve státní či veřejné službě ve vedoucích postech působit. K dokreslení našeho neutěšeného stavu ve státní a veřejné správě snad ještě několik poznámek o faktickém i právním stavu, který nás odlišuje od ostatního demokratického světa:

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Názory, ParlamentniListy.cz
EU
Napsal jste to přesně, že se EU snaží být v ochraně životního prostředí lepší než zbytek světa. Já se ale ptám, k čemu to je? Hlavně když jak taky sám tvrdíte, je to na úkor nás všech, kdy na tu její politiku tvrdě doplácíme?
Další články z rubriky

15:49 Alena Maršálková: Přehlídka penisů a vulv opět na scéně!
Podle nabídky Západočeském divadle v Chebu, je po červnové premiéře připraveno další představení na …
- 14:31 Jana Šťastná: Pojďte se s námi projet Pražským metrem a jeho historií
- 11:24 Jiří Paroubek: Jak si lidé pletou pojmy s dojmy
- 17:30 Jiří Weigl: Kde je zakopaný pes
- 10:59 Lukáš Kovanda: České veřejné rozpočty lze vyrovnat jedním tahem pera
- 18:02 Vladimír Ustyanovič: Průhledná provokace aneb Gliwice 2