ČMKOS plně podporuje návrh novely zákona č. 155/1995 Sb., o důchodovém pojištění, připravený ministryní práce a sociálních věcí Michaelou Marksovou, který pro takové zvýšení vyplácených důchodů vytváří potřebné právní předpoklady. Vítá úpravu podmínek pro valorizaci důchodů, která umožní plně pokrývat nárůst cen a dává vládě možnost svým nařízením zvýšit důchody nad rámec povinné zákonné valorizace.
ČMKOS očekává, že vláda využije možnost zvýšit důchody nad rámec povinné zákonné valorizace již při schvalování příslušného nařízení vlády v průběhu letošního roku tak, aby důchodci mohli pobírat zvýšené důchody nejpozději od lednové splátky důchodu v roce 2015.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: ČMKOS