František Vízek: Pokřivená optika pánů Kalouska a Drábka

13.09.2012 7:31 | Zprávy
autor: vasevec.cz

Opakovaně se v médiích propírají mínusy, které nás trápí: veřejný dluh státu činí kolem 1,5 bilionu korun, dluhy domácností překročily 1,1 bilionu, dluhy podniků činí skoro 1 bilion. Ministr financí Kalousek a sociální (?) ministr Drábek příčiny toho smutného stavu nejspíš už odhalili, proto zvedli šavle a vyrazili na zteč.

František Vízek: Pokřivená optika pánů Kalouska a Drábka
Foto: Hans Štembera
Popisek: Miroslav Kalousek a Jaromír Drábek na sněmu TOP 09

Rozhlédli se po Evropě, zvážili, porovnali a pustili se do viníků, jak je vidí oni:

V Česku jsou – proti Evropě – až astronomické platy a mzdy, senioři pobírají příliš vysoké důchody, děti berou zbytečně velké přídavky, podpora v nezaměstnanosti je rovněž nemožně vysoká, minimální mzda znamená skoro blahobyt, nemocenská svou výší občany moc rozmazluje; příšerně také nabobtnalo porodné, pohřebné a pastelkovné, proto zrušit; neúnosně levně se v Česku prodává dětské oblečení a obuv, o nebesa drcají slevy na daních, nízká DPH i nizoučké daně spotřební. Nemožně se rozrostly také bezúročné a nevratné půjčky mladým rodinám, takže každé další dítě znamená pro rodinu výrazné hop nahoru. Zvlášť alarmující je, že už i lidé na dávkách v hmotné nouzi div nežijí nad poměry… Selanka!

A protože ceny bydlení, elektřiny, plynu, tepla, vody, dopravy i zboží všeho druhu u nás jako známo stagnují, ba jdou spíše vytrvale dolů, musí strana TOP (čili Tradice, Odpovědnost a Prosperita) s podporou Starostů konat, aby za 50 let bylo ještě líp. Pro příští prosperitu dnes správně škrtá, dusí, ruší, likviduje, snižuje, osekává. Ale pozor, diferencovaně: na úspěšné nesahá, ty trestat nelze, proto loni nárůst dolarových milionářů v ČR 29%. Potlesk!

Strana, jež myslí na občany – čili ona „občanská“ ODS tomu všemu přikyvuje (vždyť nejdůležitější ministerstva – vnitra, práce a sociálních věcí, financí, zdravotnictví i zahraniční – přepustila jiným), také poslední partaje v koaličním trojlístku – Věci veřejné (teď právě v opozici) a nově porozená „pík“ strana LIDEM jdou vždy veřejně s lidem - raz, dva, raz… Proto je maj´ lidi rádi. Vždyť – jak by řekl básník – šťastný úděl mají dnes.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Vítek Prokop byl položen dotaz

Ústavní soud

Tvrdíte, že prezident chce, aby Ústavní soud: "stanovil vládě povinnost poskytnout prezidentovi republiky veškerou součinnost a aby uložil vládě nevytvářet prezidentovi administrativní ani jiné překážky při výkonu jeho ústavních pravomocí." Na to jste přišel jak, že říká ÚS jak má rozhodnout? Není s...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Ivo Strejček: Promarněné naděje (deset let od brexitu)

9:16 Ivo Strejček: Promarněné naděje (deset let od brexitu)

24. června 2016 se ve Velké Británii konalo referendum o členství této země v Evropské unii. Při vol…