Ivan David: Zdá se, že v Náhorním Karabachu dochází k obratu

22.10.2020 12:52 | Zprávy

Cituji ze zprávy analytika Davida Petrosjana z 20. října: „Situace se mění. Ázerbájdžánská armáda ustupuje jižním směrem (přehrada Khudaferin) v zóně konfliktu o Karabach a utrpěla těžké ztráty. Byli zahnáni od měst Jabrail, Fuzuli a Zangellan.

Ivan David: Zdá se, že v Náhorním Karabachu dochází k obratu
Foto: archiv
Popisek: MUDr. Ivan David, český psychiatr. Za politické hnutí SPD byl zvolen poslancem Evropského parlamentu

Ztráty ázerbájdžánských ozbrojených sil podle obranné armády NKR:
vrtulníky - 16
letadlo - 23 (z toho jeden vojenský transport)
bezpilotní prostředky (UAV) včetně sebevražedných dronů izraelské výroby - 200
tanky (většinou) a další obrněná vozidla - 576
vojenská vozidla - 86
technická vozidla - 4
několik raketových systémů s odpalováním (MLRS) - 5, z toho „Směrš“ (4), „Hurricane“ (1)
ěžké systémy plamenometů (TOS - 1) - 4

Přibližný počet lidí zabitých na ázerbájdžánské straně je 6309. Informované vojenské zdroje v Jerevanu uvádějí, že informace o počtu zabitých na ázerbájdžánské straně jsou podceňovány.

Armáda obrany Arcachu, tedy Náhorního Karabachu, má počet obětí 729 vojáků, kteří byli označeni jménem.

Podle arménských oficiálních zdrojů byla v noci 20. října situace v zóně konfliktu o Náhorní Karabach relativně napjatá. v některých oblastech pokračovaly dělostřelecké souboje. Obzvláště intenzivní boje probíhaly jižním směrem. Jednotky obranné armády Arcachu nadále udržovaly operační situaci pod kontrolou a svými akcemi způsobily nepříteli ztráty vojáků a vojenské techniky.

Severním směrem začali Ázerbajdžánci ráno 20. října používat letadla a dělostřelectvo. Na jihu byly obnoveny těžké a intenzivní boje. Jednotky obranné armády Arcachu (ADA) přijaly vhodná opatření k odrazení nepřátelských útoků.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: PV

MUDr. Zdeněk Hřib byl položen dotaz

Co pozitivního jste pro rodiny udělali, když jste byli ve vládě?

Vždyť dnes jsou na tom rodiny jen hůř a hůř. Protože bohužel platí, že mít dítě nebo dokonce víc, je dnes opravdu luxus. Se pak nedivte, že každý rok klesá porodnost. Za této vlády j. e třeba nejnižší min od 90 let. Bohužel, protože děti jsou požehnání a dar.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Jiří Paroubek: Vládní strany vylupovaly stát

15:57 Jiří Paroubek: Vládní strany vylupovaly stát

To platí v první řadě o hnutí STAN v kauze Dozimetr, která je právě před soudem.