Informovali se také o pivu, které točí v našich domovech a zavzpomínali dobu před řadou desítek let, kdy jsme pro to pivo chodili do bandasky nebo džbánu naším otcům, maje dvoukorunu s Jánošíkem a korunu s ženskou se snopem, pečlivě zamotané v kapesníku uloženém v kapse tepláků, abychom je neztratili a mohli tak žíznivým otcům donést dva půllitry piva. Pochlubili se svými potomky, a po vyčerpání těchto, obvyklých obsahů hovoru lidí, kdysi dobře známých, ale nyní spojených už jen vzpomínkami, jsme zalapali po dechu, o čem mluvit dál.
Protože jsme Češi a žijeme v Česku, dostali jsme se, jak jinak, k věcem veřejným, nebo také politice, či problémům, které nás pálí. Protože je počátek června, přišlo na přetřes pět věci. Protikuřácký zákon, blížící se volby, EU, imigrace a hrozí snad rozpad EU, kvůli vztahům mezi jejími členy? Nakonec pak šetření Evropského parlamentu, jak naši politici ovlivňují média.
V hospodách se už nekouří, pokud nemají venku zahrádku. Doufám, že aspoň ještě rok budu žít, abych se dozvěděl, co protikuřácký zákon za dobu své působnosti přinese. Podle jeho navrhovatelů a zastánců, by to měly být minimálně dvě věci. Peníze do státního rozpočtu, protože se ušetří výdaje na léčení kuřáků. A také se sníží počet nemocných. Podle mých letitých zkušeností si myslím, že nepřinese ani jedno ani druhé, spíš naopak, ale nechme se překvapit.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: PV