Jan Urbach: Antisemitismus proti Izraeli v německých salonech

27.04.2017 11:12

Židé v Německu se obávají růstu antisemitských nálad v zemi. Vyplývá to ze zveřejněné zprávy skupiny nezávislých expertů, kterou vytvořil Spolkový sněm. Podle názoru Židů je antisemitismus v každodenním životě Němců hluboce zakořeněný. Jednou z významných příčin jeho vlivu je potom růst významu společenských sítí na internetu. Právě z nich se stala platforma šíření nenávisti a honu na Židy. Je ale zcela běžné, že se nikdo takovými projevy nezabývá.

Jan Urbach: Antisemitismus proti Izraeli v německých salonech
Foto: Archiv vydavatele Vaše věc
Popisek: antisemitismus
reklama

Při prezentaci zprávy se experti dožadovali vytvoření celoněmecké databáze a zlepšení shromažďování informací o projevech antisemitismu, efektivnější stíhání činů motivovaných antisemitismem a pomoc postiženým. Kromě toho by prý bylo účelné, aby vznikl institut „mluvčího k otázkám antisemitismu“. Německé Židy také znepokojuje značný příliv muslimských migrantů do země. Podle expertů však tady není přímá souvislost, avšak situaci využívají pravicoví extrémisté k zakrytí vlastních antisemitských útoků. Podle ministerstva vnitra jsou za většinou takových akcí.

Podle jedné z členek expertního týmu otázka náboženství v útocích na Židy nehraje roli, klíčovým impulsem jsou sociální otázky. Zpráva současně konstatuje, že v posledních letech podle sociologických průzkumů protižidovské pocity u Němců klesají, prakticky jediný nárůst je u hodnocení, že „Židé mají v Německu příliš velký vliv“. Ve značně negativním světle je však viděn Izrael, na který kriticky nahlíží až 40 procent respondentů průzkumu. Antisemitismus spojený s Izraelem „vstoupil do německých salonů“, jak uvedla poslankyně za Levici Petra Paul. Zpráva, která je vypracovávána každoročně od roku 2012, bude na podzim diskutována ve Spolkovém sněmu Německa.

Vyšlo na Vasevec.cz. Publikováno se souhlasem vydavatele. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Václav Kovalčík: Rychlé, plánované a úmyslné promoření lidské populace koronavirem mi připadá neetické

22:02 Václav Kovalčík: Rychlé, plánované a úmyslné promoření lidské populace koronavirem mi připadá neetické

Rychlé, plánované a úmyslné promoření lidské populace koronavirem mi připadá neetické, i když se tom…