Jan Urbach: Basketbalista Kešelj - Shoříš v pekle, babo

16.06.2019 17:22

„Zločinci se vždy vracejí na místo činu. Shoříš v pekle, babo,“ vzkázal basketbalista Rudé hvězdy Bělehrad a bývalý reprezentant Marko Kešelj ex- ministryni zahraničních věcí USA Madeleine Albrightové. Ta společně s bývalým americkým prezidentem Spojených států Billem Clintonem navštívila v souvislosti s 20 výročím obsazení srbské provincie Kosovo a Metochie vojsky NATO.

Jan Urbach: Basketbalista Kešelj - Shoříš v pekle, babo
Foto: US DAY.com
Popisek: Madeleine Albrightová
reklama

Albrightová byla jedním z největších zastánců bombardování Srbska a odtržení provincie od Bělehradu. Albánci se proto považují za vysoce odpovědné za jednostranné rozhodnutí o nezávislosti Kosova. Kešelj se o setkání v Prištině vyjadřoval jako o „plesu upírů“.

Vzhledem k setkání Clintona a Albrighové s „prezidentem“ tzv. Republiky Kosovo Hasimem Thaçim, který je obviňován  ze spoluúčasti na obchodu s lidskými orgány, má takové spojení svoji oprávněnost. V Prištině byla jako projev albánských díků odhalena busta Albrightové, když socha Clintona zde stojí již delší dobu. Poznamenejme, že Kešelj společně s dalším basketbalovým reprezentantem Srbska Miroslavem Raduljićem organizuje pomoc sociálně ohrožené rodině  Savićů se šesti dětmi, která žije ve vesnici Koretište v Kosovu a Metochii.

Vyšlo na Vasevec.cz. Publikováno se souhlasem vydavatele

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Jaroslav Ptáček: Některé věci mě fakt štvou

20:45 Jaroslav Ptáček: Některé věci mě fakt štvou

Jen okrajově sleduji reakce na schválené kvóty českých potravin a krev se ve mně vaří.