Jan Urbach: Turecký diplomat pařížské oběti neoplakával

24.11.2015 15:15

Po teroristickém útoku v Paříži zazněly z celého světa projevy solidarity. Našly se ovšem výjimky. Turečtí fotbaloví fanoušci nedodrželi minutu ticha za oběti teroru v Paříži před přátelským zápasem v kopané Turecko versus Řecko. V jejím průběhu pískali a řvali „Alláhu Akbar“ - „Alláh je všemocný“. Turecký portál "Today's Zaman" potom zaznamenal slova velvyslance své země ve Varšavě Yusufa Ziya Özcana, která se také vymykají všeobecným pocitům.

Jan Urbach: Turecký diplomat pařížské oběti neoplakával
Foto: Archiv
Popisek: Turecká vlajka
reklama

Velvyslanec na svém účtu na Twitteru den po pařížských událostech sdílel tento názor: „Řekl někdo, že ve Francii došlo k masakru? Vy, kteří oplakáváte oběti z Paříže, jste nikdy nezvedli hlas, když Francouzi zmasakrovali 1,5 milionu Alžířanů.“ O dva dny později velvyslanec sám napsal: „Francouzský masakr ve Rwandě se zrodil u těch, kteří nyní oplakávají Francouze.“ Text byl doplněn fotografií z Rwandy a údajných obětí Francouzů.

Vyjádření tureckého diplomata naznačují směr myšlení představitelů tureckého státu. Již méně nepochopitelný pak bude vztah Ankary k Islámskému státu, který se projevuje třeba propustností hranice pro zahraniční džihádisty a zásilky zbraní a tolerování obchodu s ropou a ropnými produkty, který islamistické zločince financuje. Do jiného světla se pak dostává i turecká upřímnost zabránit migrační vlně do Evropy a snaha Evropské unie koupit si tureckou součinnost za miliardy euro.

Vyšlo na Vasevec.cz. Publikováno se souhlasem vydavatele. 

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Miroslav Macek: Chčijí nám na hlavu a a už se ani netváří, že je to déšť

9:00 Miroslav Macek: Chčijí nám na hlavu a a už se ani netváří, že je to déšť

Páteční glosy Miroslava Macka