Jan Ziegler: O takové ruské hosty v Krumlově nestojíme

03.07.2014 18:35 | Zprávy

Předposlední červnový víkend jsem opět prožil v Českém Krumlově na Slavnostech pětilisté růže. Kostým Viléma z Rožmberka to je moje. Také jsem potkal dlouholetou kamarádku Janičku, která dělá provozní v jedné místní útulné hospůdce a jak šla řeč, došlo i na skupiny ruských turistů, které se chovají velmi neurvale. S žádnými jinými cizinci takové problémy nejsou.

Jan Ziegler: O takové ruské hosty v Krumlově nestojíme
Foto: ckrumlov.info
Popisek: Panorama města Český Krumlov

„Oni přijdou, nepozdraví, nepoprosí, nepoděkují, nerozloučí se. Chovají se pánovitě arogantně, rozkazovačně. A běda, když jich je hodně a na všechny se nedostane jídelní lístek v ruštině, to se rozčilují nebo i odchází. Nebo přijdou, ale před nimi je tady hodně lidí, co tu byli dřív a oni chtějí hned být obslouženi a neberou na nic ohled. S Němci, Rakušany, Američany takové potíže nejsou. A vůbec s ostatními jsme v pohodě, nejlepší jsou skupiny rakouských nebo německých důchodců,“ objasnila Jana.

Já na to, že když takoví hosté odejdou, tak to není zas taková škoda. „V Paříži ve vyhlášeném podniku U Maxima jeden čas zdejší personál odmítal obsluhovat ruskou klientelu, a zdůvodnil to takto. „To, že mají peníze, není všechno, jinak jim čouhá sláma z bot“,“ povídám jí. „To máš pravdu, jsou jako vidláci a burani. 

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Cenzura

Fakt chcete zavádět cenzuru médií a kontrolovat jejich obsah, jak uvedl váš poslanec Nerušil, který tvrdí, že se chcete zaměřit na kontrolu obsahu veřejnoprávních médií? To už tu bylo. Já chápu, že se vám nemusí líbit, co média píší nebo vysílají, ale to podle mě ještě vám politikům nedává právo do ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Zdeněk Jemelík: Co na to pan prezident

15:15 Zdeněk Jemelík: Co na to pan prezident

V přátelském prostředí oslavy 85. narozenin pana bývalého prezidenta Václava Klause jsem přemýšlel o…