Jan Ziegler: Způsobili středočeští silničáři škodu za 670 milionů korun?

19.04.2019 9:47 | Zprávy
autor: PV

Podle tvrzení krajského zastupitele Michaela Pánka (ODS) Krajská správa a údržby silnic Středočeského kraje vyhodila stamiliony korun za podezřelé zakázky. Proto podal na vedení kraje trestní oznámení.

Jan Ziegler: Způsobili středočeští silničáři škodu za 670 milionů korun?
Foto: Facebook Jana Zieglera
Popisek: Jan Ziegler

Nedávno jsem v okolí Křince projížděl po silnicích II. a III. třídy, které spravuje Středočeský kraj. Byly v příšerném stavu, mohu s klidem říci, že u nás v jižních Čechách jsou krajské silnice daleko lepší. Nedobrý stav silnic ve středních Čechách je ovšem známou skutečností. Třetina krajských mostů je ve špatném a jedenáct z nich dokonce v havarijním stavu.

Krajská správa údržby a silnic (KSÚS) StČ podle zastupitele Pánka zbytečně utrácí, hlavně z toho důvodu, že účelově rozděluje zakázky na malé a přiděluje je dopředu vybraným firmám. „Téměř 3 miliardy z celkových 5,5 miliard korun vyplatila KSÚS za období 2014-16 jen 7 firmám z celkového počtu 621 fakturujících firem. To svědčí o tom, že obesílané firmy v soutěžích KSÚS se s velkou pravděpodobně pravidelně opakují,“ upozorňuje Pánek.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Kdo má právo v Evropě zůstat?

Co když někdo přicestuje nelegálně, má nebo nemá pak šanci tu zůstat? A pokud se sám ,,nepřihlásí“ jak nelegálního migranta odhalit? Ještě jeden dotaz, jak podle vás účinně ochránit vnější hranice? A co ochrana těch vnitřních? Jste pro?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Jan Fiala: Varovné konce souboje o Turka

16:03 Jan Fiala: Varovné konce souboje o Turka

Středeční glosa Jana Fialy