Jaromír Petřík: Prezident Miloš Zeman o „oduznání“ Kosova

12.09.2019 17:36

Uznání Kosova je velkou morální kaňkou naší země, které prosadil snad nejhorší ministr naší vlády za celou naši historii Karel Schwarzenberg společně s tehdejším předsedou vlády Mirkem Topolánkem.

Jaromír Petřík: Prezident Miloš Zeman o „oduznání“ Kosova
Foto: Hanka Brožková - KPR
Popisek: Srbský a český prezident v Bělehradě

Náš prezident Miloš Zeman při svojí návštěvě Srbska nejvyšším představitelům Srbska slíbil, že s nejvyššími ústavními činiteli probere, jak přestat Kosovo uznávat. Kosovo v reakci na Zemanovy výroky zrušilo účast na čtvrtečním summitu V4 a zemí západniho Balkánu v Praze (ZDE a ZDE).

Člověk se táže, za jakým účelem Západ v čele s USA vojensky napadl Srbsko a proč prosadil odtržení Kosova, když na straně druhé kvůli odtržení Krymu od Ukrajiny vyhlásil vůči Rusku sankce? Navíc odtržení Krymu proběhlo bez krveprolití a za nadšeného jásotu obyvatel Krymu potvrzeného referendem.

Odpověď se přímo vnucuje:

No, přece, aby si USA mohly na tomto srbském území vybudovat velikou vojenskou základnu Bondsteel, kterou by Srbové Američanům nikdy nedovolili: A zde jsou názory čtenářů doplněné velkým počtem souhlasných plusů:

Petr Junek, Doksy: „Souhlas!! Kosovo je uměle vytvořený subjekt pro výstavbu usácké vojenské základny. Nikdy nemělo být uznáno.“

Viktor Riha, Praha, „Kosovo je mafiánsko teroristický stát na území, které USáci ukradli Srbsku a zřídili si tam válečnou základnu. To je to samé, jako kdyby USák nám vzal Moravu.“

A jak to vlastně bylo s naším uznáním Kosova a proč pokládám Karla Schwarzenberga za nejhoršího ministra naší vlády od roku 1918?

Pro uznání Kosova v květnu 2008 tehdejší ministr zahraničí Karel Schwarzenberg neváhal společně s bývalým premiérem Topolánkem svolat mimořádné zasedání vlády do Teplic, kde jediným bodem programu bylo uznání Kosova Českou republikou! Schwarzenberg tehdy musel čelit i odmítnutí zkoprnělých a nic nechápajících lidovců, u kterých se zřejmě před takovým politickým "svinstvem“ hnulo svědomí. Co na tom, že albánské Kosovo odmítli uznat Slováci a doposud většina zemí světa?

Jediné, co bylo ze strany Karla Schwarzenberga vidět za doby jeho působení v naší zemi, tak prosazování jeho hmotných zájmů a naprosté lokajství vůči Washingtonu, který po dobu slabosti Ruska vojensky napadal země, které je odmítly poslechnout. Vojenské napadení Srbska nebylo jedinou tehdejší vojenskou agresí ze strany USA a některých zemí NATO, které Karel Schwarzenberg podporoval.

(Pro vykreslení charakteru Karla Schwarzenberga chci připomenout při současné antibabišovské hysterii v případě Čapího hnízda, odpuštění Karlu Schwarzenbergovi cca 4 milionů Kč, které neoprávněně získal jako dotaci. Jeho stranický kolega Miroslav Kalousek mu jako ministr financí toto vrácení dotace prominul a o nějakém trestním stíhání tehdy nepadlo ani slovo (ZDE). Jeho další aféry, jako adopce-neadopce kvůli majetku jeho strýcem, privatizace Karlovarské Becherovky, souzení se s nevlastní sestrou Alžbětou Pezoldovou jen dokreslují jeho charakter. (ZDE)

Svým jednáním Karel Schwarzenberg dokázal zostudit naší zemi ve světě a troufám si říct, že ani komunističtí ministři zahraničí tolik neškodili naší zemi a to i přes velmi složitý rok 1968. Přímo nafackováním mezinárodnímu právu bylo, že ze Slobodana Miloševiče byl vytvořený válečný zločinec, ale s jedním z původců války v Kosovu i na Balkáně, s Hashimem Thacim původkyně bombardování Srbska M. Albright jednala jako s osobním přítelem. M. Albright je též velkou přítelkyní Karla Schwarzenberga. (ZDE)

O osobních finančních zájmech M. Albright v Kosovu je napsáno ZDE.

Jaroslav Foldyna se na Facebooku vyjádřil, že v roli šéfky americké diplomacie M. Albright zanechala především krvavou stopu v Srbsku, pročež ji považuje za odpornou. "Její otisky jsou po celém Srbsku, radiace od střel s ochuzeným uranem, vybombardované domy, hroby. Je odporná!“

A jak jsem již uvedl, tehdejší lidovci v čele s Jiřím Čunkem odmítli tehdejší Kosovo uznat (ZDE).

Jejich následovníci jsou již poněkud jiná liga a proti oduznání Kosova se tvrdě postavili - cituji: ze sněmovního zahraničního výboru Jiří Mihola (ZDE) KDU-ČSL na Twitteru napsal, že „tímto způsobem a takto zkratkovitě by se prezident republiky ani jiný politik neměl vyjadřovat. Oheň nad soudkem se střelným prachem nerozdělává snad ani diletant. Pitomé a zbytečné výroky jsou takovým rozděláváním ohně a posilováním svárů,“ dodal na Facebooku v příspěvku, který uvozuje slovo ostuda. (ZDE)

Z diskuse si snad nejvíce souhlasných hlasů odnesl tento příspěvek - cituji: Jan Švarda, Praha: "Prezident Zeman má pravdu. Kosovo patří mezi největší distributory drog v Evropě a zločinnost se drží na rekordní výši. Uznání Kosova v nejkratším termínu byla osobní aktivita tehdejšího ministra Karla Schwarzenberga.“

Já osobně čin jako bylo uznání Kosova považuji za jeden z vrcholů ostudy a ponížení naší země, proto se o Karlu Schwarzenbergovi vyjadřuji jako snad o nejhorším ministru naší vlády za celou naši historii od roku 1918.

Jsem zvědavý, jaké kroky náš prezident Miloš Zeman v oduznání Kosova podnikne. Vzhledem k tomu, že uznání Kosova je zájmem USA, tak počítám, že se proti tomu jako první postaví současný ministr zahraničí Tomáš Petříček, který hájí zájmy USA opravdu ponižujícím a lokajským způsobem, stejně jako Karel Schwarzenberg. A určitě narazí i v Senátu, kde mají převahu senátoři hájící zájmy USA nad našimi zájmy.

Omlouvám se všem slušným čtenářům, že jsem po vzoru blogerů Jiřího Čumpelíka, Libora Čermáka a dalších zavřel diskusi, protože sprostota a agresivita odpůrců našeho prezidenta Miloše Zemana přesáhla všechny meze a takové "diskuse" postrádají jakýkoliv smysl. Bohužel, tito sprostí a agresivní diskutující znemožnili diskuse řadě slušných diskutujících.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

Mgr. Karel Krejza byl položen dotaz

Naše obrana

Jak bude ČR dál podporovat Ukrajinu, když jsou naše zásoby vyčerpány (tvrdí to Černochová)? A kde se najednou vzaly finance na nákup další munice? Zajímalo by mě taky, nakolik jsme zásobeni sami pro sebe a jestli máme vůbec dost velkou armádu (asi ne, když se uvažuje o obnovení povinné vojny)? Proto...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Zbyněk Fiala: Velké sny a prázdná kapsa

15:52 Zbyněk Fiala: Velké sny a prázdná kapsa

Končící Evropská komise zkouší ještě udat strategii pro příští volební období, s nejasnými návrhy, n…