Jiří Paroubek: Zločinné spiknutí na Slovensku, nebo zločinná fantazie?

22.04.2022 7:34 | Komentář
autor: PV

Začnu defenzivně. Nedávno „vyhrabal“ jakýsi nevýznamný server, že jsem prý „přítelem“ jednoho z ruských magnátů, zasažených západními sankcemi.

Jiří Paroubek: Zločinné spiknutí na Slovensku, nebo zločinná fantazie?
Foto: archiv red, tan
Popisek: Jiří Paroubek

Svého „přítele“ Babakova, kdysi místopředsedu státní Dumy a současně místopředsedu quasiopoziční strany Spravedlivé Rusko, jsem už dobře deset let nebo ještě více, neviděl. Je pravda, že strana Spravedlivé Rusko se i díky iniciativě české sociální demokracie (a tedy mé) stala pozorovatelkou v Socialistické internacionále. Odtud to „přátelství“ a jeho účast na sjezdech ČSSD. Co můj „přítel“ dělá posledních deset let nevím a ani neřeším. Je to zkrátka obvyklý fake news českých médií. Nejprve těch nevýznamných, aby se to pak v případě potřeby nafouklo v těch významnějších.

Stejné to bude s Róbertem Ficem. Byli jsme „političtí přátelé“. On vedl stranu Smer – sociálna demokracia a já jsem vedl do roku 2010 českou sociální demokracii. Byl mým svědkem na svatbě, už také proto, že má druhá manželka byla původem Slovenka.

Po mém odchodu z funkce předsedy ČSSD v roce 2010 se z mého života tento můj přítel jaksi vypařil. Za celých dvanáct let jsem s ním mluvil pouhé dvě minuty telefonicky. A to proto, že mně jej předal v mobilu na ucho jeden náš společný známý. Takže případné obvinění mé osoby z nadržování a stranění Ficovi a hájení starého kámoše, který se dostává do spárů „spravedlnosti“, je jaksi irelevantní. Nejsem osobně zainteresován na osudu R. Fica jako politika a blízké osoby, protože není blízkou osobou, ale samozřejmě mě zajímá osud člověka a politika R. Fica, pokud by se snad stal předmětem zvrhlého spiknutí státních orgánů právě on (a také kdokoliv jiný).

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Cenzura

Fakt chcete zavádět cenzuru médií a kontrolovat jejich obsah, jak uvedl váš poslanec Nerušil, který tvrdí, že se chcete zaměřit na kontrolu obsahu veřejnoprávních médií? To už tu bylo. Já chápu, že se vám nemusí líbit, co média píší nebo vysílají, ale to podle mě ještě vám politikům nedává právo do ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Zdeněk Jemelík: Co na to pan prezident

15:15 Zdeněk Jemelík: Co na to pan prezident

V přátelském prostředí oslavy 85. narozenin pana bývalého prezidenta Václava Klause jsem přemýšlel o…