Jiří Vyvadil: Přejeme Vladimíru Putinovi skvělý volební úspěch. Svět jej potřebuje

16.03.2018 18:27 | Zprávy

Vladimír Putin dokonale ovládá jemné předivo diplomacie, strategické předvídavosti, kterou doprovází rozhodnými, ale přesnými kroky. To není tlučhuba jako Trump, to není zmatená May, která vyhlašuje předčasné volby, aby získala více procent, aby je následně prohrála, to není do sebe zamilovaný Macron, který miluje šířit prsti nápadů, které ovšem těžko zrealizuje.

Jiří Vyvadil: Přejeme Vladimíru Putinovi skvělý volební úspěch. Svět jej potřebuje
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jiří Vyvadil

Jistě. Dovedu si představit, že by Putin mohl učinit někdy rozhodnutí, že kdosi, kdo jej zradil nepřijatelným způsobem, musí být odstraněn. Některé země mají své bestiální tajné služby, z nichž nejhorší a nejvíce vražednou je přirozeně americká CIA, ani britská MI6 zase za ní tak nepokulhává a jako břitva je ostrý i izraelský Mossad. Něco podobného má i Rusko, připouštím, že přesný název neznám, ale dovedu si představit, že v zájmu Ruska za určitých podmínek by mohl na příkaz nejvyšší být někdo likvidován.

Ovšem, bylo by komické, aby hlava Ruska, která momentálně díky svému umu politickému, diplomatickému i vojenskému vítězí v geopolitickém střetu v Sýrii, dle promyšlených tahů dopředu tu prosazuje dobytí posledních enkláv džihádistů v Ghůtě, tu nechá volné ruce Turecku, aby útočilo na skupiny Kurdů, kteří bohužel nepochopili, že se rozhodně neměli spojovat s USA, ale podporovat Asada s cílem jednoznačným: Nedat Američanům naději obsadit trvale ani část území Sýrie. Putin to nechtěl, trpělivě po měsíce nabízeli spolupráci, ale když Mattisové a jejich spolupracovníci to pohrdavě odmítají, mají smůlu.

Na Ukrajině Putin ví, že čas hraje pro něho, protože tento pokus Západu, podobně jako pokus války Gruzie proti Rusku, nemá šanci.

Opakuji a začínám se vracet k příběhu, ještě před několika týdny naprosto neznámému bývalému plukovníku Skripalovi, který spolupracoval s britskou MI6 a byl za to jako vlastizrádce potrestán na trapných 13 let. Jo, opakuji, 13 let. Kdyby se dopustil něčeho skutečně vážného, bylo by to doživotí a v USA i trest smrti.

Musely to být malichernosti, a tak Rusové bezvýznamného bývalého plukovníka vyměnili za dalších tuším deset es, které se nacházely v britských vězeních.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

Mgr. Róbert Šlachta byl položen dotaz

koalice

Jít do voleb s komunisty jste odmítl. Co ale jít s nimi případně do vlády? A šli byste do vlády s SPD a ANO?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:
Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Petr Hampl: Pět ekonomických omylů

12:17 Petr Hampl: Pět ekonomických omylů

Glosa Petra Hampla.