Jiří Vyvadil: Tak co s tou EU? (1)

14. 2. 2019 16:18

Jaksi úvodem…

Jiří Vyvadil: Tak co s tou EU? (1)
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jiří Vyvadil

Připouštím, že patřím k těm, kdo nikdy dosud nehlasoval pro jakoukoliv kandidátku pro volby do Evropského parlamentu. A nejen to. Ani mě dosud nezajímal příliš mechanismus jejího fungování. Až rozhodnutí Evropské komise či Evropského parlamentu, která jsou jednostranná a namířená velice často pro zemím V4, stejně jako sílící ostrý předvolební boj mezi doposud vládnoucími lidovci, socialisty a sílícími tzv. populistickými stranami, kam se nalevo řadí například Hnutí 5 hvězd, Nepoddajná Francie, napravo Liga, Národní uspořádání Marine le Pen, Alternativa pro Německo či zřejmě naši Okamurovci a jako snad jediná výjimka je v průzkumech coby centristická populistická strana (hnutí) označováno naše ANO. Vtipné…

Otevřeně řečeno, EU nás v poslední roky natrápila více než dost. Příklad za všechny je náběh migrace. Zatímco od nás se vyžadovala příkladná poslušnost, virtuálně nazývaná jednotou, Německo a Angela Merkelová si dělalo, absolutně co chtělo, nedbalo například pravidel o azylové politice, a v jedno krásné odpoledne, bez konzultace s kýmkoliv, Angela Merkelová pozvala do své země a potažmo všech zemí, ležících na trase směr Německo, statisíce Afghánců. Šlo samozřejmě o politické rozhodnutí. V Sýrii je přece ten zlý vrah Asad, kterého chce Západ právem odstranit (a v té době ještě i Západ věřil, že ho odstraní), mimochodem stejně jako chce odstranit nyní prezidenta Maduru ve Venezuele.

Na to navazoval mechanismus agresivního nastavování kvót, vyhrožování odebíráním dotací atd.

Dnes se ukazuje, že migrace v těch statisícových řádech nebyla způsobena ani válkou ani klimatem. Jakmile totiž utichla vítací rétorika, najednou klesají i proudy uprchlíků na minimum. Řečeno ještě jinak. Kdyby Merkelová nikoho nepozvala, nikdo by zjednodušeně řečeno nepřišel…

Takže první závěr:

Pokud Evropská unie je řízena jednou či dvěma osobami (Francouzem a Němkou), navíc bez jakéhokoliv institucionálního podkladu, a zbývajících 27 států jen musí poslouchat, jde o jednu z nejhorších forem mezinárodní politické oligarchie. V Evropské unii si skutečně všichni musí být rovni a nemůže být rozdíl mezi Německem či Českem.

(pokračování příště… Kdo v Česku zvítězí v eurovolbách)

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Zbyněk Fiala: Evropská budoucnost a české vidle

21:35 Zbyněk Fiala: Evropská budoucnost a české vidle

NATO je na odpis, „zastaralé“, „po mozkové smrti“, zbyla z něj jen prodejna zbraní, a Evropská unie …