Lukáš Lhoťan: Prohra reformních muslimů je v Evropě již realitou

12.11.2011 21:24

V posledních letech se stále více ukazuje, že evropští muslimové kráčejí jiným směrem a jinou cestou než muslimové američtí. Bohužel hrstka umírněných a reformních muslimů v Evropě prohrává svůj zápas a to i díky „politické korektnosti" evropských medii a politiků.

Lukáš Lhoťan: Prohra reformních muslimů je v Evropě již realitou
reklama

Nemám rád hry na proroky, ale když vidím vývoj v evropské politice a muslimských komunitách v Evropě z posledních deseti let nevidím nic optimistického. Stále více se ukazuje, že evropští politici a úředníci jsou neschopni a bezradní nad situaci, kdy musejí čelit záplavě islamismu v situaci, kdy islamisté sice demokracii a sekularismus odmítají, ale zároveň jich mistrně využívají k svému prospěchu.

Nejde pouze o miliardy dolarů a euro, které v posledním období investovala arabské ropné země z Perského zálivu a Saudské Arábie do islamizace a „nápravy" původních evropských muslimů v Bosně, Polsku, Rusku či Bulharsku, aby se z nich stali správní věřící jako z milionu muslimských imigrantů v západní Evropě. Tj. aby usilovali o implantováni středověkého islámského práva šaria a islamistického politického modelu do Evropských zemí.

Jde i o to, že evropský sekularismus a demokracie pomáhají islamistům a dalším extremistům se účinně schovávat za zákony o boji proti xenofobii, nenávisti a rasismu včetně „ochrany" náboženství. Myslím si, že pohrobci Sovětského svazu a bolševizmu zde nacházejí hlavní důvod proč byl komunismus poražen, nebyl totiž prohlášen za náboženství, ale politickou ideologii. Kdyby byl stalinismus či nacismus prohlášený za náboženské systémy, těšily by se stejné ochraně jako islamismus. Inu inspirace pro stalinisty a neonacisty, běžte na ministerstvo kultury a nechte se prohlásit za náboženskou skupinu.

Stále více lidí co znám a co zastávají levicové názory, nebo jsou muslimy, na mně začíná útočit, že svou kritikou islamismus a určitých aspektu ortodoxního islámu, projevuji své komplexy, jsem člověk plny nenávisti a hlavně jsem islamofobní a zhrzený tím, že jsem od nich nebyl dostatečně finančně doceněn.

Přesně takto uvedl i policejní vyšetřovatel slova Vladimíra Sáňky a dalších lidí z Islámských nadací z výslechu ohledně nedodržováni nadačního zákona islámskou nadací Praha, to že tato Islámská nadace nedodržovala české zákony a toleruje propagaci pravého islámu (jiný termín pro„islamismus") je podle pana Sáňky jejich „právo".

Musím se smát, protože tito lidé ve jménu své „tolerance" jsou méně tolerantní než mnozí skuteční evropští extremisté. Jejich řešení problému s ortodoxními muslimy zní jednoduše, umlčet ty co na problémy upozorňují nastolení cenzuru medii a hlavně nechat nepřizpůsobivé muslimy, aby si dělají co chtějí však ono to nějak dopadne.

Myslím si, že vím jak to dopadne. Jak říkám nechci prorokovat, ale pouze říkám jak to vidím za deset dvacet let v Evropě.

Evropa se dříve či později dostane do nějaké formy skutečné „občanské" války mezi lidmi vyznávajícími původní evropské ideály a stoupenci islamistu a levice. Již dávno si mnoho lidí všimlo, že levice záměrně podporuje muslimské extremisty a ortodoxní muslimy na úkor jiných církví (hlavně těch křesťanských). Cíl je víc než jasný, oslabit pravici a konzervativní křesťany. To že slouží levice jako užiteční idioti islámského extremismu jim je jedno, vždyť to má tradici od dob bolševizmu a Sovětského svazu.

Proto levice obětovává hrstku reformních muslimů a muslimských liberálu ve prospěch dobrých vztahů s islamisty. Dříve či později ti reformní muslimové co přežijí islamistický nátlak buď uprchnou do USA nebo konvertují na jiné náboženství, neboť pochopí, že v islámu není místo pro „humanitu" a lásku, jak ukazují islamisté.

V USA spíše dojde k integraci muslimů do takové podoby, že přijmou americké hodnoty a „americké náboženství" za své a těch pár extremistů bude eliminováno. Stane se tak po ozdravení americké politiky, které dříve či později přijde, hlavně díky ekonomickým problémům. Je to způsobeno i tím, že vedoucí představitelé USA pečují o svou budoucnost a podporuji programy nejen na sociální, ale i intelektuální integraci muslimů.

A naše budoucnost? Budoucnost nás v ČR? Tu máme v rukou my všichni, ale koho zajímá co bude za deset, dvacet let? Koho zajímá, že tolerance vůči korupci a neschopnost účinně čelit podezřelým finančním transakcím či nezájem o šíření ortodoxního islámu z nás dělá lákavý cíl pro islamisty a ortodoxní muslimy? Koho zajímá, že se zde již víc jak dvacet let šíři pojetí islámu, které je schizofrenní a až populace takto islamizovaných muslimů doroste určitého počtu přijdou i u nás vraždy ze cti, útoky na židy a nevěřící a hlavně zavádění šaria v její nejbrutálnější formě?

Rád se budu mýlit a budu jen rád, když to bude vypadat za pár let jinak, ale myslím si, že mám pravdu. Vzpomeňte si pak, že jsem to říkal a byl umlčován jako ten zhrzený, nenávistný a idiotský odpadlík. Jen nevím jestli pak budou českým občanům k něčemu dnešní sliby muslimů z Islámských nadací a Muslimských obcí, že oni to tak nechtějí, když já osobně je znám a i veřejnost mohla vidět, že lžou a podvádějí pro vlastní prospěch a slovo nedodržují, ale říci to je politický nekorektní a islamofobní ...

Jen pro ukázku uvádím záznam českého překladu pátečního kázáni v brněnské mešitě. Můžete si zde porovnat slova předsedy Islámské nadace v Brně Muneeba Hasana Alrawiho o tom jak bojuje proti muslimskému extremismu s realitou:

Vyšlo na blogu.idnes.cz. Publikováno se souhlasem autora.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Názory, ParlamentniListy.cz
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Štěpán Křeček: USA pravděpodobně budou mít první ministryni financí v historii

18:08 Štěpán Křeček: USA pravděpodobně budou mít první ministryni financí v historii

„Nastupující americká administrativa se pokusí zavést nové regulace, které by měly směřovat ke snižo…