Marek Řezanka: Vzkaz pro Sobotku a Filipa aneb Když tedy chcete tu analýzu…

27.10.2017 19:13 | Zprávy
autor: PV

Dvě strany, jež měly hájit zájmy levicových voličů, dostaly zpětnou vazbu, naprosto srozumitelnou, že něco dělají hodně špatně. Jak na to oba subjekty reagovaly?

Marek Řezanka: Vzkaz pro Sobotku a Filipa aneb Když tedy chcete tu analýzu…
Foto: politicalconsulting.sk
Popisek: Mapa kandidátů do Poslanecké sněmovny ČR

„Sociální demokracie utrpěla políček, je třeba vzít tento výsledek v potaz a zamyslet se, co dál“, sdělil veřejnosti M. Chovanec. Strana chce nyní zpracovat analýzu, ve které hodlá zmapovat příčiny volebního fiaska. „Jedním z východisek bude svolání sjezdu na jaře příštího roku“ (ZDE).

V podobném duchu jako ČSSD reagovala i KSČM:
„Je zřejmé, že KSČM v těchto volbách neuspěla tak, jak jsme si přáli. Nálady ve společnosti vytěžily jiné subjekty.
Provedeme hlubokou, podrobnou analýzu tohoto výsledku, která bude sloužit ke zhodnocení voleb a politické scény“
(ZDE)

Hlubokých analýz netřeba…

Jak KSČM, tak ČSSD mohu jejich práci ulehčit – a provést analýzu jejich neúspěchu za ně.

Již v listopadu 2016 jsem v jednom rozhovoru mimo jiné uvedl: „Problémem ČSSD je, že více méně rezignovala na řešení sociální otázky. Tu přidá někomu nějakou tu stokorunu, aby se neřeklo, ale se systémovým řešením nepřichází – ani ve zdravotnictví, ani v sociální oblasti, ani v procesu vzdělávání.

Žije si ve své bublině, že kapitalismus vše zvládne a stačí k tomu sociálně demokratická tvář. S občany ČSSD komunikovat nepotřebuje – a rozhodně s nimi není ochotna vést dialog. Podpořila asociální fiskální pakt, protože to je „proevropské“. Její ministr Mládek potom nedá dopustit na smlouvu TTIP.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Martin Kupka byl položen dotaz

Babiš

Prosím o odpověď na otázku.Proč jedete pořád-- AntiBabiš.kDYBY TO NEMĚL VŠE OŠETŘENÉTAK BYCH VÁM VĚŘIL.Ale Vy opravdu nemáte nic jiného než mít v puse Babiše.Kolik jste toho mohli udělat ve Vaši minulé vládě a nic.Teď jedete pořád dokolečka jak by to mělo být. Děkuji za Odpověď. mamlas

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Pavel Foltán: Ústavní soud & prezident zkoušejí trpělivost lidu?

13:53 Pavel Foltán: Ústavní soud & prezident zkoušejí trpělivost lidu?

Komentář k rozhodnutí o prezidentově cestě do Ankary.