Martin Komárek: Do zbraně, Evropo

16. 7. 2017 21:18

Zhovadilý ničema s nožem, který zabil turisty v Egyptě, připomněl jiného špinavého vraha, který před rokem zavraždil náklaďákem osmdesát šest nevinných lidí v Nice.

Martin Komárek: Do zbraně, Evropo
Foto: Daniela Černá
Popisek: Poslanec Martin Komárek v Ostravě.

Teroristi se naučili používat náklaďáky a dodávky místo bomb a kalašnikovů. Západní policie je totiž čím dál tím chytřejší a na tyhle klasické zbraně přijde.

Na vypůjčenou dodávku a nůž žádný detektiv přijít nemůže.

Mohamed Atta a jeho zlotřilí, byť chytří kumpáni navždycky změnili leteckou dopravu, když ukradli letadla a zničili newyorkská dvojčata. Dnes už žádné zvíře v lidské podobě letadlo neukradne.

Loňskou dovolenou v Nice jsem si koupil dávno před atentátem. Cestovka mi nabídla samozřejmě náhradní bydlení, my jsme však odletěli do Nice týden po té hrůze. Na Anglické promenádě byly kytky, označující místa, kde umřeli lidé. Jiní se tu ale procházeli a další pod promenádou koupali.

Hospody byly plné a obsluha veselá. Když jsme byli utahaní, najali jsme si taxíka. Perfektně oblečený Alí v černém lexusu nás vezl po promenádě, kde jeho souvěrec vraždil.

Celé to bylo zvláštní, ale proto jsme tam jeli. Odpovědí Západu barbarům je: Svobodu nám nevezmete, naše zvyky nezměníte. Ano, můžete zabít pár lidí, ale ne svobodu a sen o individuálním štěstí.

Zbraň je to docela dobrá, ale bude stačit na chlapíky s dodávkami? Když jich bude dost těch, kteří hodlají umřít pro svou idiotskou představu o Božím přání, nestanou se ulice měst vražednou pastí? Když nebudete vědět, kdo vám v baru vrazí nůž do krku, budete ještě mít svobodu a snít o štěstí?

Při vší úctě k západním policistům a vojákům, tohle zvládnout nemusí.

Neměla by nejen naše, ale všechny evropské vlády podpořit vyzbrojení a výcvik občanů? Kdyby bylo na Anglické promenádě víc mužů a žen s pistolí, mohlo být mrtvých méně. Kdyby ten přiožralý hrdina z Londýna měl místo půllitru pušku, mohl zabránit neštěstí.

Útočí na nás ozbrojení lumpové. Máme povinnost a právo před nimi chránit své děti.

Vyšlo na komarkovynoviny.cz. Publikováno se souhlasem vydavatele

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Karel Sýs: Sbohem, náš krásný plameni…

14:55 Karel Sýs: Sbohem, náš krásný plameni…

Když Zdeněk Mahler v roce 2011 přebíral Cenu Unie českých spisovatelů za celoživotní dílo, nebylo je…