Martin Konvička: Upřímnou soustrast obětem, ale teroristické útoky v Paříži jsem očekával

14.11.2015 18:41

Časově nezvládám napsat pořádný text - suneme se s Mirkem Lidinským (Úsvit Národní Koalice) do Prahy, uctít oběti kytkou a svíčkami a současně, znovu, apelovat na vládu, aby si vyndala hlavy z ... a činila, co činit musí.

Martin Konvička: Upřímnou soustrast obětem, ale teroristické útoky v Paříži jsem očekával
Foto: Václav Fiala
Popisek: Lídr Bloku proti islámu Martin Konvička (vlevo) a předseda Úsvitu - Národní koalice Miroslav Lidinský

Zatím se děje to, nač už jsme zvyklí. Mediální a politické hlavy jsou ohromně "soustrastné", ale zároveň "zděšné", a kdo to mohl čekat, a prý je třeba "nešířit nenávist", a na faceboocích nejzavilejších sluníčkářů začíná problublávat, že pařížský masakr "nemá nic společného s islámem" a za útoky určitě může Konvička, nebo aspoň Zeman, nebo Putin, nebo nejlépe tihle tři každý trochu, a je třeba prokázat ještě víc soucitu a solidarity a kapitulantské devótnosti ... terror funguje.

Reakce "Evropy" stejná, jako po Charlie Hebdo - jenže ostudnější, trapnější, ohraná

Vedle zármutku nad mrtvými, a pohrdání těmi, kdo to vše zavinili a odmítají přiznat vinu, v sobě chovám ještě jednu emoci. Slabý a ne úplně hezký, ale přece jen pocit zadostiučinění. Pár dní po Charlie Hebdo (9. ledna tohoto roku) jsem prohlásil, že další útoky budou. Plyne to z vnitřní logiky islámské doktríny i z nejapné reakce nás, Evropanů, kteří se vůči nebezpečí chováme jako týrané ženy. Zde je ta "předpověď, ve skutečnosti naprosto triviální, kterou by měl zvládnout každý bezpečnostní expert a voják a politik ... když ji zvládl jakýsi budějcký zoolog. 

V jednom jsem se však mýlil - ne v lednu, ale před třemi týdny. To jsem si zapředpovídal, a předpověděl jsem přesně tento typ útoků na dobu okolo Vánoc. No a pár bašibazuků to spustilo dřív. Holt jde o asymetrickou válku, kde úplně vše předpovídat nelze. Vánoce ovšem teprve budou, máme se na co těšit.

V tom textu jsem vyjmenoval, co by měla dělat odpovědná vláda této země. Co musíudělat, pokud chce zůstat vládou a pokud nemá tato země sklouznout do krvavé anarchie. Upřímně doufám, že si ho kluci ministerští prostudují před dnešním zasedáním Rady obrany státu. A protože na 3 týdny starých radách není co měnit, recykluji je i sem.

1. Mobilizace všeho, co je schopno se bránit

Prakticky nemáme armádu, většina mužů pod 45 let neprodělala branný výcvik. Naštěstí nás nečeká high-tech útok, který vyžaduje dlouhou průpravu, ale spíš nepředvídatelné lokalizované násilnosti, proti nimž jsou nejlepším antidotem občanské milice. Je čas shromáždit všechny, kdo jsou schopni a ochotni se bránit - krom profesionálních vojáků i předlistopadové záložáky, civilní zálohy, sportovní střelce, lovce - a učinit je jádry na místním principu organizovaných dobrovolnických jednotek. Bezodkladně zahájit jejich výcvik, protože je lepší mizerný výcvik, než žádný. Přesně takto postupoval Churchill v době hrozící invaze do Británie, z takto vzniklých jednotek postavil jednou již ztracenou armádu. V delším časovém horizontu budovat miliční armádu švýcarského typu, jakož i funkční systém civilní obrany.

2. Společná obrana hranic Visegrádského prostoru

Náročnost ochrany hranic klesá s rostoucí plochou bráněného území. Současně je zřejmé, vzhledem k situaci v západní Evropě, že nemůže stačit bránit hranici jižní - ta s Německem představuje do budoucna srovnatelné riziko. Potřebná je těsná součinnost s Maďarskem, Polskem a Slovenskem, "společný plot" (a společná pohraniční stráž), s naprosto otevřeným vyhlášením, že narušení této hranice bude považováno za akt války (v případě neuniformovaného narušitele pak za akt terorismu, dle litery Ženevských konvencí).

3. Ochrana cílů teroristických útoků

Zkušenosti zemí jako Indie (kde je islámský terorismus mnohem častější, než ve stále dost klidné Evropě) ukazují, že samopalníci na místech, jako jsou stanice metra, minimalizují riziko - a kde není k dispozici samopalník, může stát aspoň uniformovaný chlap s holí. Teror je zbraní zbabělců, viditelné odhodlání k obraně často zmůže víc, než náročné bezpečnostní operace.

4. Znemožnění azylu podezřelým osobám

Právo na azyl či ochranu musí automaticky ztratit každý, kdo se proviní úmyslným přestupkem či trestným činem, kdo zfalšuje doklady, zalže o své identitě a podobně. Tyto případy široce publikovat pro odstrašující efekt.

5. Zákaz propagace a veřejného vyznávání islámu

Lze provést gradualisticky (stíháním za veřejné zahalování, modlitby na veřejnosti, zákazem provádění halal porážek a dovozu či prodeje halal produktů), nebo deklarativně. Ve druhém případě být připraven na odvetu, dozírat nejen na činovníky mešit a známé radikální agitátory, ale i ambasády islámských zemí, katedry orientalistiky a podobné expozitury. Potírání islámských projevů islámisty odradí, protože bez veřejných projevů nelze islám šířit, a stagnující islám nenese vyznavačům světské požitky.

6. Detence a repatriace

Rozšířit kapacitu, ale zejména zpřísnit ostrahu, detenčních zařízení. Jasně deklarovat, že detence ilegálů je časově neomezená - respektive potrvá tak dlouho, dokud se dotyčný nerozhodne pro repatriaci. Dbát na humánnost podmínek v těchto zařízeních (např. společné ubytování rodin; kuchyně, úklid a klidně i osobní asistenci mohou zajišťovat tzv. sluníčkáři, budou-li o to stát), ale vyloučit veškeré ústupky islámské praxi (tedy např. žádná páteční kázání, žádné halal maso). Zájemcům o repatriaci vycházet maximálně vstříc, včetně finančního "daru" do začátku.

7. Podpora exmuslimů, mobilizace loajálních expertů

Souběžně s represí vůči invadujícím masám přislíbit a zajistit maximální možnou ochranu a podporu každému, kdo se islámu veřejně zřekne, a prokáže toto zřeknutí prací proti němu (včetně služby v ozbrojených silách). Vyzvat ke spolupráci v tuzemsku žijící křesťany, sekularisty, ateisty atd. původem z blízkovýchodních zemí, zejména ty se znalostí jazyka a reálií. Zajistit maximální ochranu těchto lidí, využít jejich schopností v tajných službách, armádě, diplomacii a podobně. Nahradit jimi "islámofilní" produkty multikulturního školství.

8. Neutralizace kolaborantských centrál

S okamžitou platností přestat financovat uskupení, popírající totalitní povahu islámu, hlásající teze o "prospěšnosti" současné migrační vlny, atd. Odmítnout nebo tvrdě danit financování takových uskupení ze zahraničí. Aktivistům umírajícím hladem nabídnout práci v kuchyních a prádelnách detenčních zařízení (a platit je slušně).

9. Osvěta a kulturní fronta

S okamžitou platností zrušit "protixenofobní" a "vítací" indoktrinaci ve školách a místo toho tam, kde je to vhodné, zařadit vskutku objektivní výuku o historii, povaze a nebezpečnosti islámu. Využít k tomu zkušenosti loajálních expertů - viz bod 7. Uvolnit prostředky pro podporu umělecké a vědecké tvorby, zobrazující islám v pravém světle, případně ho karikující, odhalující jeho neslučitelnost s demokratickým humanismem. Znemožnit financování "vědy a kultury" ze strany islámských států a nadací.

10.  Uvolnění financí

Následováníbodů 8 a 9 ušetří státní kase nemalé prostředky. Další bude lze získat osekáním neproduktivních programů všeho druhu, včetně výše citovaného monitoringu křečka. Legrace totiž skončila, dobře už bylo. 

Vyšlo na eportal.parlamentnilisty.cz. Publikováno se souhlasem vydavatele.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Petice proti demolici vily V. A. Beneše na Hřebenkách

21:17 Petice proti demolici vily V. A. Beneše na Hřebenkách

My, níže podepsaní, nesouhlasíme s demolicí architektonicky hodnotné vily stavitele Viktora A. Beneš…