Michael Rada: Nezapomenutelná barva Vánoc

19.11.2016 17:32 | Zprávy

A je to tady, řeknete si, pan Rada se zbláznil a po odpadu, plýtvání a osobní čisté mobilitě, do nás bude hustit Vánoce, které už takhle skoro měsíc vidíme v každém supermarketu, reklamně a brzy i na náměstích měst, kde budou v dostatečném předstihu umístěny Vánoční stromy.

Michael Rada: Nezapomenutelná barva Vánoc
Foto: Archiv Michaela Rady
Popisek: Michael Rada

Jsem sice divný, a navíc pěkný dáreček narozený 24.12., ale nemusíte mít strach, k dalšímu konzumu vás nebudu navádět, ale nedá mi to, abych s vámi nesdílel zprávu, která může změnit život tisíců lidí.

Jedná se o informaci o tom, že Vánoce jsou barevné.

Že to víte. Jste si jisti? A co když trpíte barvoslepostí? Pak by byl váš svět jen v odstínech šedi a bylo by jedno, jestli byste ho prožili na rozkvetlé louce, u vánočního stromu, nebo v betonové džungli, či na skládce. Rozdíl byste vnímali jen dalšími smysly.

Znám jen několik lidí, kteří barevnost světa nevnímají a přesto, či možná  právě proto, žijí spokojený život, chodí do práce, řídí auta, mají rodiny a všude vidí svět jinak.

To by se mohlo změnit.

Hned.

Bez operace.

Objevil jsem totiž na zahraničním trhu výrobce, který vyrábí a prodává brýle, která nekorigují ostrost zraku, ale umožňují barvoslepým vidět barvu.

Nevím, kdo z Vás si to dokáže představit, žít celý život v šedi a pak, jednou na vánoce, rozbalit dárek a v něm další „sluneční brýle“, které si nasadím a ……..

Asi nejlépe ten okamžik ukazuje video níže, na němž muž bez toho, aby věděl, o jaké brýle se jedná, je nasazuje na oči a…

Už dlouho jsem neviděl produkt, který by takto dokázal změnit život člověka a lidí, kteří ho obklopuji. 

P.S. Zajímalo by mne, kdo z vás dokázal zhlédnout video bez jediné slzy. Já ne a nestydím se za to.

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

PhDr. Ivan Bartoš, Ph.D. byl položen dotaz

Spokojenost???

Dobrý den, pane vícepremiére, chci se zeptat: 1) Zda jste spokojen s dosavadním působení ve vládě? 2) v mainstreamovych médiích (nebudu jmenovat) vyšel článek, že zakládající člen pirátské strany opouští Vaší stranu, převážně z důvodu, že Vám jde pouze o omlouvám se za tento náš "vesnický" výraz o...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Jinde na netu:Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Zdeněk Joukl: Dostavba Dukovan a otázky o její smysluplnosti

14:17 Zdeněk Joukl: Dostavba Dukovan a otázky o její smysluplnosti

Vláda dnes rozhodla o výběru firmy, která má postavit další dva bloky jaderné elektrárny Dukovany (u…