Michael Rada: Účtenková loterie, záchrana České televize

23.12.2016 8:25

Na téma EET toho bylo v posledních dnech napsáno tolik, že to vypadá, že již bylo vše řečeno. Nebylo. Nemusíte se však bát, že dnešní příspěvek bude další v řadě. Nebude. Já se totiž rozhodl po tom minulém podívat na jeden z pilířů úspěchu tzv. účtenkovou loterii.

Michael Rada: Účtenková loterie, záchrana České televize
Foto: Archiv Michaela Rady
Popisek: Michael Rada

Jak jste se jistě dočetli, měly by býti nové účtenky slosovávány. To je také důvod, proč by si je lidé měli schovávat a ukládat. Dokonce bylo vypsáno i nadlimitní (nad 3.300.000 Kč) výběrové řízení na provozovatele (ZDE) a s ohledem na to, že se počítá s výhrou až 65 milionů (vybrat se má přes 18 miliard), jistě bude dost prostoru i pro nějakou tu malou domů.

Kupodivu se zatím zájemci nehrnou, ale věřím, že když se přihodí nějaký ten milion a ze tří se zvedne cena třeba na 30, někdo se uvolí a bude dřít do úmoru, aby si peníze zasloužil.

Já to nebudu

Nemám rád ani loterie, ani další hazardní hry, které souvisejí s těžkým návykem na to, že štěstěna to zařídí.

Přesto jsem se rozhodl k napsání tohoto článku a to proto, že jsem včera obdržel svou první účtenku s unikátním číselným kódem a mohu potvrdit, že je dvojnásobně tak dlouhá oproti té minulé se stejnou jednou položkou.

Když jsem tak při pohledu na ní přemýšlel, jak loterie bude vypadat, pochopil jsem daleko hlubší myšlenku, kterou ministr financí se svými rádci do projektu, či podprojektu EET vkládá. Oni chtějí zachránit Českou televizi před odlivem diváků k televizím komerčním.

Tato odlivová vlna není samozřejmě způsobena poklesem kvality nabídky.

Je to tím, že ti ostatní přišli na to, že dívat se stále na to samé omrzí a chybí tomu nápad, idea. Na to však pan ministr přišel a jistě si přitom vzpomněl na své mládí a socialistické reklamy, nad jejichž sledováním strávil řádnou část svého pobytu v domovském Slovensku (ZDE), než odjel studovat do cizáckého Švýcarska.

Jsou to KOČIČKY, koťátka a další mláďátka.

V rámci tajného operace byl dokonce před několika měsíci spuštěn samostatný koťátkový televizní kanál a…

OSVĚDČIL SE

Z toho bylo usouzeno, že podobný formát by pomohl i televizi státní a účtenková loterie je tím pravým. Přidává dokonce navíc i napětí a věřím, že z měsíčního, brzy přejde na týdenní a dokonce bych se nebál říci denní formát, stejně jako Kočičky.

Úspěch vychází z konceptu samotného kódu, podívejte se na něj

A nyní si představte tu krásu, až začne některý z populárních komentátorů pracujících pro Českou televizi číst kód výherní účtenky.

„Dobrý den Vážení dívácí, Vážení sázející, číslo výherní účtenky je

eF jako František, Nula, Čtyři, Jedna, Šest, Tři, Tři, pomlčka, E jako Emil, Čtyři, Osm, Dé jako Dora ……

Myslím, že snadno bez reklam dosáhně půlhodinového formátu, když do toho započítáme reklamu, pak je hodinový pořad na světě.

A to ale není zdaleka všechno

Představte si nadšené diváky, občany, kteří se bez ohledu na věk, vzdělání, barvu kůže, stávají potenciálními milionáři, jak sedí a ve svých albech procházejí namísto známek svými milými účtenkami a každou z nich hladí pohledem.

Doufám, jen že nevylosování mé účtenky nebude znamenat nemožnost vyhrát v dalším kole, protože takto budu moci namísto jídla ve špajzce, lednici, ve skříních místo šatů a prostě všude skladovat účtenky, které jsou vlastně milionovým dědictvím pro ty, kteří přijdou po nás.

Pro ty, kdož budou žít ve šťastnější době, kdy každý den bude každému dána možnost vyhrát milion a komerční televize zajdou na úbytě, protože se o jejich pořady, už nebude nikdo zajímat.

Také se už těšíte?

P.S. opakování hry kolotoč, konkurenčním komerčním programem je test občanů, zdali na tento formát nového pořadu mají dostatečně vyvinutou nervovou soustavu.

reklama

autor: PV

Ing. Jozef Síkela byl položen dotaz

ceny energií

Můžete už konečně jasně říci, o kolik nejen příští rok, ale i do budoucna, porostou ceny energií. Vy totiž stále tvrdíte, že to bude maximálně v řádu jednotek procent, ale kdykoliv není spřízněn z vládou, a tím nemyslím jen opozici, ale třeba i odborníky, energetický úřad tvrdí, že to bude řádově ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Nadčlověk“ Kroupa pod drobnohledem Franty a Žantovského

10:35 „Nadčlověk“ Kroupa pod drobnohledem Franty a Žantovského

Už pátý díl cyklu o lecčems a mnohém, který měl premiéru na YouTube kanálu Vladimíra Franty a obsaho…