Miroslav Kulhavý: Ameriko, není načase dát tomu tvému chráněnci pořádně přes hubu?

21.03.2019 12:59

To ta vojenská základna a odbytiště zbraní stojí zato? Stejně na tebe kašle a jako člen NATO koupil zbraně i od Putina! To, co si ten samozvaný novodobý sultán dovoluje, překračuje všechny meze. Proč ne, když je ta hrobařka Evropy Merkel před ním v předklonu!

Miroslav Kulhavý: Ameriko, není načase dát tomu tvému chráněnci pořádně přes hubu?
Foto: Archiv
Popisek: Turecký prezident Recep Erdogan
reklama

Každá zbytečná smrt je hodna politování a odsouzení aktéra(ů). Výjimku z toho má smrt útočníka, který je zneškodněn obráncem. Ale tvořit státní zahraniční politiku na zoufalém aktu útočníka v mešitě na Novém Zélandu je přímá žádost o vyšetření na psychiatrii.

„Nevážený pane Erdogane, vyhrožovat současným Australanům a Novozélanďanům smrtí a vrácením do mateřské země v rakvi, jako se to stalo za 1. světové války v roce 1915 těm na poloostrově Gallipoli a spojovat událost v Christchurch s útokem na celý islám, je sprostě provokační, nehodno posledního úředníčka ze zapadlé vesničky, natož představitele státu. Proč jste neukazoval při objíždění svého sultanátu vedle záběrů střelby v mešitě také stovky útoků vašich souvěrců na euro-atlantskou civilizaci, které by bylo možno, dle VAŠÍ RECEPTURY, vyhodnotit jako poukázku k návratu v rakvi pro všechny Turky v Evropě?! I ta historická souvislost by tu byla v podobě pěkného nářezu Tvým předchůdcům u Vídně r. 1683!“

Sečtou-li se negativa Turecka právě od vzpomínaného roku 1915, kdy se zintenzivnila po několik let probíhající genocida Arménů, není to nic na chlubení. Výjimku tvoří nástup „táty“ Kemala Atatürka, který poslal islám ze státní pozice do pozice pouze náboženské, ale v následném čase po jeho smrti musela ve prospěch jeho vize sekulárního státu několikrát zasahovat armáda (dle ústavní pojistky), až přišel Erdogan, eliminoval vliv armády, existenčně a i fyzicky ničil a ničí opozici a islámská totalita je na světě.

Jeho předchůdci si vyzkoušeli soudržnost a sílu demokratických států okupací poloviny Kypru a úspěšně! Předtím, vinou koloniálního paskvilu, se nedostalo k dvacetimiliónovému národu Kurdů deklarované právo na sebeurčení a od té doby probíhá ze strany Turecka různě intenzivní genocida tohoto hrdého národa až dodnes. Dokonce už ne jen v Turecku, ale i záborem cizího území – v Sýrii, a to proti těm, kteří byli nejúčinnějšími bojovníky proti ISIL. Je nejen morálně odsouzeníhodné, že Američan se ke Kurdům chová dle známého „Mouřenín splnil svou povinnost, mouřenín může jít“. Dalším kamínkem, spíše velkým šutrákem do negativní mozaiky, je nepřímá podpora přepravní mafie při invazi nelegálů do Evropy. Neschopnost EU ochránit své hranice byla završena (byl to již od počátku cíl?) potupnou dohodou o platbě miliardových částek za zastavení migrace z tureckého území. A najednou to šlo; jen tak „náhodou“ vyhořela fabrika na výrobu gumových člunů, které mafie používala a část jejich šéfů byla zatčena. To nebylo bezpečnostním složkám známo už v roce 2014 – 15 – 16?

Existence ISIL po několik let nebyla možná bez peněz. Odkud se vzali? Inu čile se obchodovalo právě s Tureckem! Za lacinou ropu šly nejen peníze, ale i zbraně a další komodity. Zde je možné jen potvrdit slova prezidenta Zemana o obchodování Turecka s nelidským vražedným uskupením. Na co asi útočily ruské stíhačky, z nichž jedna byla sestřelena?! Existují satelitní snímky konvojů cisteren, táhnoucí se do Turecka.

Aby toho nebylo málo – začnu příměrem: když se prostitutka nahlas zasní, jak by ráda opustila své „řemeslo“ a založila si rodinu a měla děti, lze to lidsky pochopit; když však vrcholný politik – Erdogan - nahlas prezentuje své třaskavé sny, nelze to vůbec pochopit a je jasné, že to je ZÁMĚR! A že se mu zrovna zdálo o hranici velkého Turecka u Vídně, kam až došla osmanská vojska při islamizaci Balkánu a kde dostala r. 1683 pořádně na zadek, není také bez podtextu, vždyť v Koránu je psáno: 2/191„Zabíjejte je všude, kde je dostihnete, a vyžeňte je z míst, odkud oni vás vyhnali, vždyť svádění od víry je horší než zabití…..“

Shrnuto a zpět k titulku: když je opakovaně napadána Evropa, Erdogan MLČÍ! a navíc, dle kusých zpráv, se mešitách tleská. Jak zaznělo v rozhovorech s mladíky na istanbulské ulici (a to nemají z vlastní hlavy), „Vždyť tam (v Evropě) žijí jak prasata ...“ No, když to slyší v mešitě: 2/171 „Ti, kdož jsou nevěřící, se podobají dobytku, na nějž se volá a který slyší jedině křik a výzvy: hluší, němí, slepí - ničemu nerozumějí.“  Ale běda, když se někdo otře o islám, pokrytče Erdogane, to je hned křiku a vyhrůžek!

Nelze končit jinak, než jsem začal: sledovat jen americké zájmy a kašlat na ostatní, byť spojence v Evropě, se může v budoucnu nevyplatit a obrátit proti tobě, Ameriko. Při sílícím potencionálu dalších velmocí je možné, že budeš tu Evropu ještě potřebovat; Turecko tě nespasí – a možná, že právě naopak! 

Miroslav Kulhavý

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Miroslav Macek: Nezáleží přece na kvalitě, ale na pohlaví

8:39 Miroslav Macek: Nezáleží přece na kvalitě, ale na pohlaví

Pondělní glosy Miroslava Macka