Miroslav Novák: Řada domácností vnímá růst cen jako vyšší proti skutečnosti

11.12.2017 11:46 | Zprávy

Potraviny jsou pro většinu domácností velmi citlivou položkou spotřebního koše a právě zde je nutné hledat důvody, proč řada domácností vnímá letošní růst spotřebitelských cen vyšší oproti skutečnosti.

Miroslav Novák: Řada domácností vnímá růst cen jako vyšší proti skutečnosti
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ilustrační foto

Spotřebitelské ceny v listopadu oproti říjnu vzrostly o 0,1 %, zatímco v meziročním srovnání inflace zpomalila na 2,6 % z říjnových 2,9 %.

Za meziměsíčním růstem cen stály především dražší pohonné hmoty, některé druhy potravin či víno. Polevuje naopak máslová horečka, když cena másla v listopadu oproti říjnu o 5,9 % poklesla. V meziročním srovnání je však cena másla přesně o 33,3 % vyšší.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: PV

Mgr. Jan Farský byl položen dotaz

Půjdete do vlády, která nebudete chtít přijmout Euro?

V čem je pro nás obyčejné smrtelníky EURO ekonomicky výhodné? Je na tom třeba Slovensko, které ho má ekonomicky líp než bylo před jeho přijetím? Mě to teda nepřijde a nevím, co by mě jako pracujícímu člověku s podprůměrným platem, který má ale větší lidí v zemi, přineslo?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Zbyněk Fiala: Rozlícená domovnice a obrana zisků

12:26 Zbyněk Fiala: Rozlícená domovnice a obrana zisků

Ministryni obrany se nedá nic vytknout, protože nikoho nepustí ke slovu. Brání hlavně procenta výdaj…