Monika Pilloni: Že Nigerijec v Itálii znásilňoval Češku? Důkazy notně zeslábly

10.12.2019 19:44

Dne 26. listopadu dívka publikovala své foto s obviněným v romantickém objetí a druhý den na to i zpáteční jízdenku do Prahy – tedy v době, kdy měla být týrána a držena v zajetí.

Monika Pilloni: Že Nigerijec v Itálii znásilňoval Češku? Důkazy notně zeslábly
Foto: archiv
Popisek: Monika Pilloni

Jak jsem už informovala na svém blogu, což převzaly Parlamentní listy ZDE, podle prvních zpráv se zdálo, že Nigerijec v Itálii znásilňoval a týral Češku, kterou deset dní věznil. Případ se však vyvíjí dál. Ve dvou nejčtenějších denících v oblasti, kde se případ odehrál (il Gazzettino a il Mattino) se píše, že údajná oběť – 22letá Češka – zmizela a vypadá to, že vůbec neodjela do Francie, jak 30. listopadu prohlásila na policii v městečku Tribano. Při své výpovědi tehdy tvrdila, že byla od 19. listopadu násilně zadržována, týrána a znásilňována. Podle vyšetřovatelů je prý pravděpodobné, že by se mohla vrátit do Česka, ale v každém případě nebude vynechána žádná stopa. Vyšetřování stále pokračuje a policie se snaží tuto dívku vystopovat z důvodu pokračování v důkazním řízení. V rámci tohoto řízení je nutno prokázat, kde přesně se dívka zdržovala od 18. do 30. listopadu. Z pátrání a výslechu obyvatel ze sousedství domu, kde neziskovka Edeco Afričany ubytovává, totiž vyšlo, že ji nikdo v té době neviděl.

Nalezena byla polonahá v uzamčené místnosti

V tomto kontextu připomínám, že 30. 11. 2019 místní policie vtrhla do bytového domu pro migranty a to na základě její žádosti o pomoc, zaslanou přes whatsapp kamarádovi do Francie, který její zprávu přeposlal na číslo mezinárodní policie. Dvaadvacetiletá N. N. byla vystopována přes mobil, ze kterého zaslala zprávu. Nalezena byla polonahá v uzamčené místnosti bytu, kde byl ubytován Nigerijec, přestože tvrdil, že tam nikdo není. Policie ho okamžitě zajistila. Následně bylo zjištěno, že řád v tomto ubytovacím zařízení jakékoliv návštěvy zakazuje.

Obhájci v akci

Během týdne se tento případ nečekaně vyvinul a to na základě šetření Nigerijcových obhájců (Marco Cinetto a Stefano Corbo), kteří dle jména a příjmení oběti našli přes internet důkazy, které znevěrohodnily výpověď oběti násilí. Stalo se tak na základě odkazů na FB, kde 26. listopadu tato dívka publikovala svoji fotografii s obviněným v romantickém objetí a druhý den na to i zpáteční jízdenku do Prahy – tedy v době, kdy měla být týrána a držena v zajetí. Dále se přišlo na odkazy z března minulého roku, kdy byla zveřejněna „výzva Policie ČR na pomoc při pátrání po dívce trpící mentální retardací, která je důvěřivá k cizím lidem a vyhledává společnost mužů z africké komunity.“ Na základě výše uvedených informací soudce v pátek 6. prosince povolil vyšetřování Nigerijce na svobodě a propustil ho za podmínek, že se bude třikrát týdně hlásit na policii ve městě Tribano a má zákaz přiblížit se k 22leté N. N. Obhájci následně podali žádost, aby i tato omezení byla zrušena.

Autorkou článku je Monika Pilloni, politoložka, publicistka a členka a aktivistka strany Lega žijící v Itálii

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Petice k záměru těžby štěrkopísku

13:15 Petice k záměru těžby štěrkopísku

Občané dotčeného území nesouhlasí s návrhem společnosti České štěrkopísky, spol. s r.o. na "Stanoven…