Petice o zachování lékařské pohotovosti na Jižním Městě

20.11.2019 21:42 | Zprávy
autor: PV

Od roku 2010 funguje na Jižním Městě lékařská pohotovostní služba pro dospělé. Byla zavedena proto, aby usnadnila občanům přístup k neodkladné lékařské péči a možnost lékárny i v nočních hodinách.

Petice o zachování lékařské pohotovosti na Jižním Městě
Foto: Archiv
Popisek: Ilustrační foto

Na Jižním Městě žije cca 80 000 lidí, což je srovnatelné s počtem obyvatel velkých okresních měst. V březnu 2020 končí desetiletá platnost této smlouvy. Žádáme vedení radnice (Piráti, ANO, TOP 09, ODS), aby přehodnotilo záměr zrušit stávajícípohotovostní službu pro dospělé. Naopak žádáme, aby radnice zajistila novou smlouvu na lékařskou pohotovostní službu pro dospělé a rozšířila ji o pohotovostní službu pro děti. Bude-li pohotovostní služba zrušena, budou muset občané dojíždět na pohotovost do nemocnice v Krči, která je v současnosti zahlcena obrovským množstvím pacientů z největší spádové oblasti, kterou Praha 4 je.  

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Eva Decroix, Ph.D., MBA byl položen dotaz

Ekonomika

Když se pyšníte tím, jak díky vám roste naše ekonomika, jak vysvětlíte, že to nepociťuje většina z nás, a že naše mzdy nerostou nebo jen minimálně, a že se naše životní úroveň propadá?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Zdeněk Joukl: Množstevní slevy pro vrahy?

12:26 Zdeněk Joukl: Množstevní slevy pro vrahy?

Čtrnáctého prosince jsem se ve zprávách dozvěděl, že nedávno jmenovaný předseda vlády Babiš nebude z…