Petice proti nulové toleranci některých loterií a jiných podobných her na území ČR

14.07.2014 7:33 | Zprávy

My, níže podepsaní občané České republiky, v souladu s čl. 18 Listiny základních práv a svobod a zákonem č. 85/1990 Sb., o právu petičním, se obracíme na Parlament České republiky a vyjadřujeme nesouhlas s nulovou tolerancí některých loterií a jiných podobných her (viz § 50 odst. 4 zákona č. 202/1990 Sb.).

Petice proti nulové toleranci některých loterií a jiných podobných her na území ČR
Foto: Hans Štembera
Popisek: Herna, ilustrační foto

Nulová tolerance je podle nás, níže podepsaných petentů, pouze laciným populismem politických stran, který omezuje základní práva a svobody garantované Ústavou České republiky, svobodné podnikání, snižuje pracovní místa, neřeší problém s kriminalitou, bere peníze z daní pro rozpočty obcí a otevírá možnosti pro vznik černých heren a aktivity mafiánských praktik.

My, níže podepsaní občané České republiky, chápeme a přes výše uvedené podporujeme regulaci problémových heren respektive míst, kde se loterie a jiné podobné hry provozují. Jsem ale pro ponechání této kompetence v rukou správy jednotlivých obcí a městských částí, které ve spolupráci s policií České republiky vyberou a zregulují problémová místa, nikoliv plošně zakážou loterie a jiné podobné hry.

Nám petentům, kteří jsme proti zákazu loterií a jiných podobných her v důsledku nulové tolerance, vadí, že zrušením některých loterií a jiných podobných her přijdou města, obce po případě městské části o peníze z daní, získávané v důsledku této činnosti, které se v rozpočtech těchto orgánů využívají na provoz škol, školek, sportovních aktivit a úklid zeleně v těchto místech. Proto požadujeme:

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Cenzura

Fakt chcete zavádět cenzuru médií a kontrolovat jejich obsah, jak uvedl váš poslanec Nerušil, který tvrdí, že se chcete zaměřit na kontrolu obsahu veřejnoprávních médií? To už tu bylo. Já chápu, že se vám nemusí líbit, co média píší nebo vysílají, ale to podle mě ještě vám politikům nedává právo do ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Zdeněk Jemelík: Co na to pan prezident

15:15 Zdeněk Jemelík: Co na to pan prezident

V přátelském prostředí oslavy 85. narozenin pana bývalého prezidenta Václava Klause jsem přemýšlel o…