Petice za nepovolení odchytu divokých druhů zvířat do smrtících pastí v ČR

12.12.2018 21:42

Nepovolení odchytu divokých druhů zvířat do smrtících pastí v ČR.

Petice za nepovolení odchytu divokých druhů zvířat do smrtících pastí v ČR
Foto: pixabay.com
Popisek: Petice - ilustrační foto

My, občané České republiky požadujeme Ministerstvo životního prostředí ČR a Parlament České republiky o nepovolení odchytu divokých druhů zvířat do smrtících pastí a nástražných zařízení v České republice, o které žádají myslivci a rybáři. Myslivci a rybáři požadují znovuzavedení tohoto způsobu odlovu bobrů a vyder i přes fakt, že jsou tato zvířata chráněna zákonem ČR. Podle ministerstva životního prostředí jsou zmíněné „smrtící pasti“ v ČR zakázané a podle ministerstva se jedná o zvlášť trýznivý způsob usmrcování zvířat. I přes tento fakt myslivci a rybáři žádají o povolení tohoto způsobu lovu. Tento akt zabíjení prostřednictvím smrtících pastí je naprosto neslučitelný se současným společenským řádem, který již dokáže zohlednit přítomnost divokých druhů zvířat v krajině, aniž by požadoval likvidaci zvířat prostřednictvím smrtících pastí, které zvíře v mnoha případech neusmrtí hned, ale dlouhodobě ho utrápí k smrti, nebo ho utopí, pokud je past nastražena ve vodě. Myslivci a rybáři tímto pouze dokazují o jakou se jedná společenskou komunitu, která by ve slušné lidské společnosti neměla v 21. století co pohledávat a mělo by dojít k její zásadní transformaci, která bude odpovídat modernímu způsobu vnímání přírody a divokých druhů zvířat, která mají v krajině své neodmyslitelné místo a právo na život.

My, občané České republiky vyzýváme Ministerstvo životního prostředí, aby nezastupovalo ekonomické zájmy mysliveckých a rybářských skupin, ale aby významně zohlednilo především zájmy ekologické, ochranářské, etické a morální, kdy vnímáme přírodu jako nejvyšší hodnotu dokonalého přirozeného řádu, na kterém jsou závislé všechny živé bytosti, včetně člověka. Zničíme-li tento přirozený řád, zničíme tím i rovnováhu ekosystémů v krajině, které člověk ani lidská činnost nedokáže nikdy plnohodnotně nahradit. Tím nakonec ohrozíme i fungování lidské společnosti, zemědělství a kultury, která je plně závislá na přirozeném řádu přírody. 

Petici můžete podepsat ZDE.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

Ing. Vojtěch Munzar byl položen dotaz

věcná diskuze

Dobrý den, máte dojem, že se na půdě Sněmovny odehrává věcná diskuze? Já mám spíš dojem, že koalice ani diskutovat nechce, že si je jistá svou většinou a naopak opozice obstruuje (většinou až moc), aby se zviditelnila. Nějaký smysluplný dialog mezi vládou a opozicí nevidím a myslím, že je chyba na o...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Jiří Paroubek: Mafiozní manipulace před volbami do EP pokračují

15:57 Jiří Paroubek: Mafiozní manipulace před volbami do EP pokračují

Zdá se, že mainstreamové agentury pro výzkum veřejného mínění tvoří nerozbornou jednotu.